„Ciągle za mało stary…” – Salon Poezji Ernesta Brylla

 Na kolejne spotkanie w Salonie Poezji zapraszają 18 czerwca o godzinie 11.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie i tarnowski teatr. Na małej scenie teatru wiersze Ernesta Brylla czytać będą Ewa Sąsiadek i Tomasz Piasecki. Wstęp wolny.

 

Bohaterem ostatniego przed wakacyjną przerwą, czerwcowego Salonu Poezji będzie Ernest Bryll - poeta, prozaik, autor tekstów piosenek, tłumacz, krytyk filmowy oraz dyplomata, twórca, który od 60 lat zajmuje ważne, przez nikogo nie kwestionowane, miejsce w polskiej literaturze i życiu kulturalnym kraju.

Z bogatego poetyckiego dorobku autora „Na szkle malowane” do zaprezentowania na Salonie wybrane zostały głównie wiersze z ostatnich lat. Refleksje „starego poety” ogniskują się wokół pytań o wartość i sens tworzenia, o miejsce człowieka w ciągle zmieniającym się świecie, o sens trwania i przemijania, o duchowy i religijny wymiar ludzkiej egzystencji, a także o moralną kondycję nas, współczesnych Polaków.

Spotkanie odbędzie się na małej scenie teatru 18 czerwca  o godzinie 11.00. Wiersze czytać będą Ewa Sąsiadek i Tomasz Piasecki. Oprawę muzyczną zapewni Kamila Dauksz oraz znany tarnowski gitarzysta - Tomasz Boruch. Całość poprowadzi i merytorycznym komentarzem opatrzy Bożena Gruszka.

Wstęp wolny.

15.06.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |