Noc Świętojańska na zamku w Dębnie

 Po raz kolejny na zamku w Dębnie odbędzie się Muzealna Noc Świętojańska. Impreza rozpocznie się 18 czerwca o godzinie 17.00, a na program złożą się: wernisaż wystawy, koncerty oraz warsztaty wicia wianków.

 

18 czerwca w Zamku w Dębnie odbędzie się kolejna edycja Muzealnej Nocy Świętojańskiej. Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00.

Pierwszym punktem programu będzie wernisaż autorskiej wystawy Krystyny Gurgul „Pomiędzy Niebem a Ziemią”, na której autorka prezentuje swój dotychczasowy, niezwykle różnorodny dorobek twórczy.
W Dębnie usłyszeć będzie można także Scholę Affectus Populi z Łysej Góry. Zespół zaprezentuje swój repertuar w kilku miejscach i w kilku różnych odsłonach. Natomiast w zamkowych wnętrzach członkowie Grupy Wokalno-Aktorskiej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku pod kierunkiem Eweliny Stępień wykonają fragmenty arii operowych ze „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki.
Na zamkowym dziedzińcu odbywać się będą warsztaty wicia świętojańskich wianków, które zgodnie ze starodawną tradycją zaprezentuje i poprowadzi florystka Katarzyna Pacewicz-Pyrek.
Na godzinę 19.00 organizatorzy zaplanowali koncert w wykonaniu Olgi Avigail  i Zespołu Tango Attack. Zaprezentują oni wspaniałe tanga po polsku, jidisz, hebrajsku i hiszpańsku. Koncert ukaże fenomen przedwojennego tanga jako owocu splotu pierwiastków słowiańskich i żydowskich. Warszawa lat trzydziestych z jej rewiami, teatrami i kawiarniami była stolicą tanga. Znakomita większość tang została napisana przez polskich twórców żydowskiego pochodzenia. Dzięki temu dochodziło do twórczej wymiany między polskojęzyczną kulturą popularną Warszawy i jej odpowiednikiem w języku jidysz.

16.06.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |