Przegrana Unii, awans Garbarni

Piłkarze Unii Tarnów w ostatnim meczu sezonu przegrali w Krakowie z Garbarnią 0:2. Tarnowianie zakończyli rozgrywki na 11 pozycji, Garbarnia awansowała do II ligi.

W ostatnim meczu rozgrywek III ligi piłkarze Unii Tarnów przegrali na wyjeździe z Garbarnią Kraków 0:2, a wynik tego spotkania przesądził o awansie krakowian do wyższej klasy rozgrywkowej.

W pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę, ale, mimo kilku okazji, nie udokumentowali jej bramkami. Tarnowianie skutecznie się bronili i sporadycznie próbowali absorbować obronę Garbarni, także bez większego skutku.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie Krakowianie stworzyli kilka okazji do objęcia prowadzenia, i wreszcie w 55 minucie osiągnęli cel. Po dośrodkowaniu Mistrzyka celnym uderzeniem popisał się Tomasz Ogar. Chwile później mogło być 2:0, ale po strzale Kiebzaka piłka trafiła w słupek bramki Unii. Drugi gol padł po rzucie rożnym, gdy do siatki gości trafił Kujawa.

Zespół Unii zakończył rozgrywki na 11 pozycji, gromadząc w 32 spotkaniach 40 punktów.

Garbarnia Kraków – Unia Tarnów 2:0 (0:0)

Bramki: Ogar (55 min.), Kujawa (83 min.)

Żółte kartki: Kalemba, Kiebzak, Pietras, Ogar - Sojda, Tyl, Zawrzykraj, Bartkowski, Wrzosek, Witek

UNIA: Lisak - Więcek, Bartkowski, Witek, Łazarz (61 min. Węgrzyn), Zawrzykraj (61 min. Drozdowicz), Tyl, Hebda, Wrzosek (73 min. Lubera), Sojda (69 min. Popiela), Biały

Sędziował: P. Burak (Zamość), widzów: 800.