Zadecydował karny

Piłkarze Okocimskiego Brzesko pokonali na wyjeździe Kolejarza Stróże 2:1. To miła niespodzianka dla kibiców z Brzeska, gdyż gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania. O wyniku meczu zadecydował rzut karny podyktowany w kontrowersyjnych okolicznościach. Okocimski zajmuje w tabeli szóstą lokatę, mając dziewięć punktów po pięciu meczach. W następnej kolejce zespół z Brzeska podejmie sąsiada z tabeli – ekipę Jezioraka Iława.

Trzy punkty przywieźli ze Stróż piłkarze Okocimskiego. Mecz mógł zadowolić kibiców, gdyż obydwie drużyny walczyły od początku o jak najkorzystniejszy rezultat. Początkowo przeważali gospodarze, którzy już po kilku minutach mogli objąć prowadzenie. Co nie udało się w pierwszej akcji, udało się w kolejnej. W 10 minucie Dariusz Walęciak zdecydował się na uderzenie z 30 metrów, Jarosław Palej wybił piłkę przed siebie, a jako pierwszy dobiegł do niej Bartłomiej Socha, który z kilku metrów trafił do siatki.
Po zdobyciu bramki gospodarze zwolnili tempo gry, goście natomiast śmielej zaatakowali. Wyrównanie mógł zdobyć w 22 minucie Łukasz Popiela, ale piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę i wyszła w aut. Później gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy, ograniczając się do niecelnych strzałów z dystansu.
W drugiej połowie piłkarze z Brzeska wreszcie skutecznie przystąpili do odrabiania strat. W 59 minucie po dośrodkowaniu Matrasa silniejszy od obrońców Kolejarza okazał się Sławomir Jagła, skutecznie uderzając z pięciu metrów.
Kilka minut później kontrowersyjną decyzje podjął arbiter spotkania. W walce o piłkę starli się przed bramką gospodarzy Gryźlak i Kisiel. Sędzia uznał, że piłkarz Okocimskiego został sfaulowany i podyktował rzut karny. Piotrowicz zdobył bramkę, wyprowadzając gości na niespodziewane prowadzenie.
Kolejarz do końca próbował zmienić niekorzystny dla siebie rezultat, w ciągu ostatnich kilkunastu minut na bramkę Paleja strzelali Bergier, Socha i Księżyc, nie udało im się jednak zmienić rezultatu. Goście kończyli mecz w dziewiątkę, gdyż czerwone kartki obejrzeli Ogar, w 72 minucie, i tuż przed końcem meczu Darmochwał, ale i to nie pomogło zawodnikom Kolejarza.
Po tej wygranej Okocimski zajmuje w tabeli szóste miejsce, mając po pięciu meczach dziewięć punktów. Kolejnym rywalem zespołu z Brzeska będzie Jeziorak Iława, sąsiad w tabeli, mający w dorobku osiem punktów.

Kolejarz stróże – Okocimski Brzesko 1:2 (1:0)
Bramki: Socha (10 min.) – Jagła (59 min.), Piotrowicz (65 min.)
Żółte kartki: Wańczyk, Drąg, Gryźlak, Szufryn, Księżyc, LipeckiPiotrowicz, Palej, Wawryka, Ogar, Darmochwał. Czerwone kartki: Ogar (dwie żółte), Darmochał (dwie żółte)
Okocimski: PalejSzymonik, Policht, Cegliński, Wawryka, Jagła, Kostecki (83 min. Rupa), Popiela (61 min. Ogar), Matras, Piotrowicz (69 min. Darmochwał), Kisiel (90 min. Skorupski).
Sędziował: M. Woś (Zamość), widzów 400.