Deszcz rozdał karty

Mecz żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Grupy Azoty Unii Tarnów przerwany został po 10 wyścigu przy stanie 32:28 dla gospodarzy. To druga porażka tarnowian w lidze. Zespół z Tarnowa utrzymał prowadzenie w tabeli I ligi, a najbliższy mecz ligowy rozegra 9 lipca u siebie, ponownie z drużyną z Gdańska.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonał na własnym torze Grupę Azoty Unię Tarnów 32:28. Mecz został przerwany z powodu deszczu po 10 biegach.To druga porażka tarnowian w lidze.

Mecz rozpoczął się od wygranej pary Jamróg i Michelsen 4:2, ale już po trzecim wyścigu to gospodarze wyszli na prowadzenie 10:8.

Tarnowianie nie oddawali pola, aż sześć z 10 biegów zakończyło się remisem, ale przy stanie 32:28 sędzia podjął decyzję o przerwaniu meczu z powodu opadów.

Mimo porażki tarnowianie utrzymali prowadzenie w tabeli, mając po dziewięciu rozegranych spotkaniach 16 punktów. Zespół z Gdańska awansował na drugie miejsce.

Kolejny mecz ligowy drużyna z Tarnowa rozegra 9 lipca na własnym torze. Rywalem będzie ponownie Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Grupa Azoty Unia Tarnów 32: 28
Punkty dla Unii: Jamróg 7 (3, 2, 2), Michelsen 3 (1, 1, 1), Czaja 2 (0, 1, 1), Mroczka 6 (1, 2, 3), Bjerre 5 (3, d, 2), Rolnicki 3 (2, 1), Nowiński 2 (1, d, 1)