Festiwalowy weekend w Borzęcinie

 Prawdziwych tłumów spodziewają się organizatorzy Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej, który w najbliższy weekend odbędzie się w Borzęcinie. Ale Borzęcina tłumy nie przerażają. Plenerowe koncerty muzyki filmowej oraz słynne Święto Grzyba z koncertami gwiazd z najwyższej muzycznej półki, które zawsze gromadzą moc publiczności sprawiły, że w tej malutkiej miejscowości żadna impreza już nie straszna.

 

Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej, który odbędzie się 8 i 9 lipca w Borzęcinie, zgromadzi niekwestionowane gwiazdy muzyki disco polo. Bayer Full, Piękni i Młodzi, Fanatic, Cliver, Basta – zorientowani wiedzą, że na tych właśnie zespołach opiera się polskie disco polo. Dlatego organizatorzy spodziewają się prawdziwych tłumów. - To nie pierwsza tak duża impreza, którą organizujemy w naszej gminie – mówi Janusz Kwaśniak, Wójt Gminy Borzęcin. - Zebrane przez lata doświadczenia związane z organizacją Święta Grzyba oraz Dni Gminy Borzęcin z plenerowymi koncertami muzyki filmowej, musicalowej i rocka symfonicznie pozwoliły nam zadbać o każdy najmniejszy detal zbliżającego się wielkimi krokami Festiwalu. To będzie największa impreza tego lata w naszym regionie!

Impreza to także promocja lokalnych zespołów. W ramach Przeglądu Muzyki Biesiadnej i Weselnej, który odbędzie się w sobotę, z prezentacją swojego dorobku wystąpią lokalne zespoły i kapele. W niedzielę przyjdzie natomiast czas na występy orkiestr dętych. - W ten sposób promujemy dorobek kulturalny naszego regionu - mówi Adam Kwaśniak, pomysłodawca Festiwalu i  radny sejmiku małopolskiego. - Jestem przekonany, że nie będzie to tylko i wyłącznie pierwsza i ostatnia edycja Festiwalu, a impreza wpisze się w kalendarz kulturalny nie tylko gminy Borzęcin, ale całej Małopolski.

Organizatorzy zadbali także o dodatkowe atrakcje. Dla dzieci w niedzielę, w godzinach popołudniowych, przygotowano specjalny tęczowy namiot animacyjny – stałe stoisko kreatywno-teatralne obsługiwane przez sześciu animatorów. Bogatą ofertę przygotowały stoiska gastronomiczne i wystawowe, a dla szukających mocnych wyrażeń – wesołe miasteczko z dużymi karuzelami.

Jak podkreśla Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie, główny organizator koncertu, - Festiwal Muzyki Rozrywkowej jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, ale i wielu gości chętnie odwiedzających wakacyjne imprezy w Borzęcinie. Poszliśmy o krok dalej organizując zamiast koncertu jednego czy dwóch zespołów - cały Festiwal. Pod względem organizacyjnym jest to potężne wydarzenie, wymagające sporo wysiłku, ale również szczególnie dla nas ważne. Od poziomu organizacji I edycji Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej zależą dalsze losy tej imprezy. Jestem pełen optymizmu i wiary w sukces organizacyjny wydarzenia w takim formacie.

Na imprezę obowiązują bilety wstępu - normalny w cenie pięciu i ulgowy w cenie dwóch złotych. Dla dzieci do lat sześciu wstęp jest wolny. Organizatorami festiwalu są: Wójt Gminy Borzęcin, Rada Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, Zarząd Gminny OSP w Borzęcinie. Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

 

Program:

Sobota, 8 lipca

16:00 - Przegląd zespołów weselnych z Małopolski Wschodniej

18:00 - Bayer Full – koncert

19:30 - Top Girls – koncert

20:30 - D-Bomb – koncert

21:30 - Cliver– koncert

22:30 - Gesek– koncert

23:30 - Dyskoteka plenerowa DJ Rafmix – Mistrz Polski DJ

 

Niedziela, 9 lipca

15:00 - Przegląd Orkiestr Dętych z Małopolski Wschodniej

18:30 - Fanatic – koncert

20:00 - Basta – koncert

21:30 - Piękni i Młodzi – koncert

Pokaz sztucznych ogni

06.07.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |