O przyszłości stadionu

 Modernizacja Stadionu Miejskiego była tematem spotkania i rozmowy prezydenta Romana Ciepieli z Wojciechem Stępniewskim, prezesem zarządu Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. oraz Łukaszem Sadym, prezesem Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów. Spotkanie odbyło się 13 lipca.

 

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela spotkał się 13 lipca z przedstawicielami zarządu Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. – prezesem Wojciechem Stępniewskim i wiceprezesem Ryszardem Kowalskim oraz Łukaszem Sadym, prezesem Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów. Rozmawiano o modernizacji Stadionu Miejskiego w Tarnowie. - Bez względu na to, jaki wariant ostatecznie wybierzemy warunkiem jego realizacji jest akceptacja wszystkich zainteresowanych stron oraz radnych – deklaruje prezydent Tarnowa.

Przedstawiciele Ekstraligi Żużlowej  chcieli poznać stanowisko samorządu w sprawie modernizacji stadionu w kontekście ewentualnego awansu klubu z Tarnowa do ekstraligi. Zgodnie z najnowszymi decyzjami organizatora rozgrywek ich uczestnicy muszą dysponować obiektami, spełniającymi odpowiednie wymagania techniczne. Równocześnie prezes Stępniewski wskazał na możliwość realizacji nowego wariantu, polegającego na budowie wyłącznie stadionu żużlowego oraz zapowiedział, że Ekstraliga Żużlowa, w razie awansu tarnowskiego klubu, dołoży starań, by umożliwić organizację zawodów w Tarnowie, mając świadomość, że planowany do modernizacji obiekt nie będzie spełniał wszystkich wymagań technicznych.

Miasto dysponuje już programem funkcjonalno-użytkowym stadionu, zakładającym jego użytkowanie zarówno przez żużlowców jak i piłkarzy. Polski Związek Motorowy zaopiniował tę koncepcję pozytywnie, a Polski Związek Piłki Nożnej wkrótce powinien przedstawić swoje stanowisko. W opinii prezydenta odejście od tej koncepcji w kierunku budowy dwóch stadionów (piłkarskiego i żużlowego) teoretycznie jest możliwe, ale wymagałoby szerokiej debaty publicznej i zgody radnych, którzy przyjmując budżet wyrazili wolę budowy jednego stadionu.

Podejmowanie dalszych decyzji w sprawie wariantu modernizacji tarnowskiego stadionu odłożono do czasu uzyskania opinii PZPN, a kolejne spotkanie w tej sprawie zaplanowano na wrzesień.

14.07.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |