Trzeci weekend festiwalu „Emanacje”

 Lusławice i Tuchów będą gospodarzami najbliższych koncertów 5. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „Emanacje”.  W sobotę na scenie Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach wystąpi Mateusz Smoczyński. W  niedzielę organizatorzy zapraszają do Bazyliki w Tuchowie na recital organowy Michała Kocota oraz do Lusławic na koncert wokalny w ramach Międzynarodowej Akademii Chóralnej Lübeck.

 

W nadchodzący weekend organizatorzy festiwalu „Emanacje”  przygotowali niezwykle zróżnicowane propozycje muzyczne Już w sobotę na scenie Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach wystąpi Mateusz Smoczyński, zwycięzca II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. Smoczyński to także jeden ze współzałożycieli słynnego kwartetu jazzowego Atom String Quartet, mający na koncie dwa „Fryderyki”, nominację do Grammy oraz liczne nagrody i koncerty w kraju, Europie i Stanach Zjednoczonych. Na lusławickiej scenie towarzyszyć mu będą równie utytułowani artyści – Trio Audiofeeling Pawła Kaczmarczyka, pianisty, kompozytora i aranżera znanego w środowisku jazzowym na całym świecie. W programie zarówno utwory Kaczmarczyka, jak i kompozycje Mateusza Smoczyńskiego z jego najnowszej płyty, nie zabraknie również kompozycji legendy  jazzowych skrzypiec – Zbigniewa Seiferta.

W  niedzielę w Bazylice w Tuchowie z recitalem organowym wystąpi Michał Kocot, laureat międzynarodowych konkursów w Wiesbaden, Freiburgu, Norymberdze, Brnie i wielu innych. Michał Kocot to czołowy polski organista młodego pokolenia, kształcił się m.in. w Krakowie, Freiburgu, Katowicach i Stuttgarcie, był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2015 roku otrzymał stypendium „Młoda Polska” przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki.

Również w niedzielę odbędzie się pierwszy z cyklu trzech koncertów wokalnych w ramach rozpoczynającej się w tym tygodniu Międzynarodowej Akademii Chóralnej Lübeck. W Lusławicach, przez dwa tygodnie gościć będą wokaliści z całego świata, którzy pracując pod kierunkiem najlepszych pedagogów doskonalą się w sztuce śpiewu solowego i chóralnego. Założycielem i dyrektorem Akademii jest Rolf Beck a przesłuchania kwalifikacyjne corocznie odbywają się na całym świecie. Podczas niedzielnego koncertu publiczność usłyszy międzynarodowe grono uczestników Kursów Mistrzowskich ale również wybitnych artystów i pedagogów Akademii - Lucię Duchoňovą, Marcela Boone’a oraz legendarną pedagog uczelni w Rotterdamie i Amsterdamie – Margreet Honig.

Szczegółowe informacje na temat koncertów festiwalowych oraz rezerwacja bezpłatnych biletów są dostępne na stronie www.emanacje.pl.

 

Program:

15 VII, Lusławice, sobota, 19.00

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Mateusz Smoczyński & Audiofeeling Trio: Paweł Kaczmarczyk (fortepian), Kuba Dworak (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja)

W programie utwory z najnowszej płyty Mateusza Smoczyńskiego „Berek”, autorskie kompozycje Pawła Kaczmarczyka oraz utwory Zbigniewa Seiferta.

 

16 VII, Lusławice, niedziela, 11.00

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Margreet Honig - sopran, Lucia Duchoňová - mezzosopran , Marcel Boone - baryton

Międzynarodowa Akademia Chóralna Lübeck

Koncert finałowy pedagogów i studentów Solowych Kursów Mistrzowskich

 

16 VII, Tuchów, niedziela, 17.00

Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Michał Kocot – recital organowy

Felix Mendelssohn-Bartholdy – Allegro, chorał i fuga d-moll

Wolfgang Amadeus Mozart – Andante F-dur

Johann Gottfried Walther – Concerto del Signor Vivaldi

Wolfgang Amadeus Mozart – Fantasia f-moll KV 594

Franz Tunder – Fantazja chorałowa: In dich hab ich gehoffet, Herr

Jehan Alain – Variations sur un thème de Clément Jannequin

Johann Sebastian Bach – Toccata E-dur BWV 566

14.07.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |