Remont Krakowskiej

 We wtorek, 18 lipca, rozpocznie się remont ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Część ulicy zostanie zamknięta, kierowcy będą mogli jednak korzystać z objazdów. Pierwszy etap remontu trwać ma pięć tygodni.

 

We wtorek, 18 lipca, rozpocznie się remont ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Część Krakowskiej od ulicy Wałowej do  Batorego zostanie  zamknięta dla samochodów. Do sklepów i punktów usługowych będzie się można dostać bez przeszkód, bo chodniki nie będą remontowane.

Zamknięty fragment ulicy Krakowskiej można ominąć wyznaczonymi objazdami. Poprowadzą one ulicami Nowy Świat, Urszulańską i generała Józefa Bema. Do Rynku będzie można dojechać ulicą Brodzińskiego. Zamknięcie fragmentu ulicy Krakowskiej spowoduje utrudnienia w ruchu, jest jednak niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia prac. Pierwszy etap remontu ulicy Krakowskiej ma potrwać około pięciu tygodni.

Ulica Krakowska została wyremontowana w poprzedniej kadencji samorządu. Inwestycję wykonano wadliwie, dlatego kolejny remont jest konieczny. Miasto dochodzi w sądzie odszkodowania od wykonawcy.

W ramach prac przeprowadzony zostanie między innymi remont nawierzchni jezdni przy użyciu czerwonych płyt granitowych, z pominięciem miejsc parkingowych, wykonane zostanie odwodnienie jezdni, wymienione będą zniszczone płyty na chodnikach i placach. Zakończenie prac na Krakowskiej planowane jest na listopad.

16.07.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |