Porażka na inaugurację

W meczu inaugurującym nowy sezon ligowy zespół Bruk-Betu Termaliki Nieciecza przegrał na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 0:1. W następnej kolejce niecieczanie zagrają w Krakowie z Wisłą.

Nie udała się inauguracja sezonu ligowego w Niecieczy. Bruk-Bet Termalica przegrał z Jagiellonią Białystok 0:1. W składzie niecieczan pojawiło się czterech nowych zawodników – Jan Mucha, Kamil Słaby, Łukasz Piątek i Bartosz Śpiączka.

Początek spotkania należał do  gospodarzy. Już w czwartej minucie Stefanik mógł dać swojej drużynie prowadzenie, jego strzał wybił jednak nogami bramkarz Jagiellonii. W odpowiedzi na bramkę niecieczan uderzał Chomczenowski, ale efektownie i skutecznie zachował się Mucha. W pierwszej połowie goście ograniczali się do rzadkich kontrataków, ale żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć gola.

Druga część spotkania rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy. Kamil Słaby sfaulował we własnym polu karnym Czernycha i arbiter podyktował rzut karny. Po celnym uderzeniu Łukasza Sekulskiego goście wyszli na prowadzenie.

Niecieczanie mogli doprowadzić do remisu pięć minut później. Po dośrodkowaniu Patryka Fryca, groźnie głową uderzał Bartosz Śpiączka, ale piłka odbiła się tylko od słupka.Goście także mieli swoją okazję do zdobycia gola. W 65 minucie, po uderzeniu Czernycha zza linii pola karnego, piłka również odbiła się od słupka.

Już 21 lipca drużyna z Niecieczy rozegra kolejne spotkanie ligowe – tym razem na wyjeździe, w Krakowie, z Wisłą.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagielloenia Białystok 0:1 (0:0)

Bramka: Sekulski (47 min. karny)

Żółta kartka: Guilherme

Bruk-Bet: Mucha - Fryc, Kupczak, Putiwcew, Słaby (63 min. Maksimenko), Misak (77 min. Peda), Stefanik (77 min. Gutkovskis), Piątek, Jovanovic, Mikovic, Śpiączka

Sędziował: K. Jakubik (Siedlce), widzów: 3 977.