Historyczne „złoto" tarnowskich studentów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wygrała klasyfikację końcową Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii wyższych szkół zawodowych.Takiego sukcesu w niemal dwudziestoletniej historii uczelni jeszcze nie było. W roku ubiegłym tarnowscy studenci wywalczyli w tej kategorii srebrny medal.

Z informacji opublikowanych przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego wynika, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wygrała klasyfikację końcową Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii wyższych szkół zawodowych. PWSZ w Tarnowie zdobyła łącznie 618 punktów. Tarnowscy sportowcy wystartowali w 17 konkurencjach i zdobywali w nich średnio po 36 punktów. Kolejna w klasyfikacji - PWSZ Nysa zdobywała ich przeciętnie 32, a trzecia w tabeli - PWSZ Leszno tylko 25.

Pozycje medalowe w klasyfikacji końcowej Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych tarnowianie zajmowali już kilkukrotnie, w roku ubiegłym wywalczyli srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium staną jednak po raz pierwszy w historii. - Cieszymy się bardzo. To jest sukces studentów, to jest sukces Uczelni, to jest sukces Klubu Uczelnianego, na który wszyscy razem pracowaliśmy. Gratuluję studentom i trenerom, ponieważ jest to historyczne osiągnięcie - mówi Jan Salamon, Prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie.

Najlepiej w zawodach punktowali reprezentanci wspinaczki sportowej, zdobyli bowiem łącznie 104 punkty, nieco mniej wywalczyli członkowie sekcji ergometru wioślarskiego - 100 punktów. Wysoko punktowali również piłkarze ręczni, którzy dorzucili do ogólnej puli 68 punktów, lekkoatleci  - 66 punktów oraz tenisiści stołowi - 65 punktów.

Studenci tarnowskiej PWSZ wywalczyli w tym roku dwa „duże" medale Akademickich Mistrzostw Polski. Oba były brązowe i oba były niespodziankami. We wspinaczce sportowej na czas, brązowy medal wywalczyła Barbara Szumlańska, studentka pielegniarstwa. - Ubiegły rok obfitował w sukcesy wspinaczkowe i bardzo się staraliśmy aby utrzymać wysoki poziom. Myślę, że to się nam udało - mówi Wojciech Nowak, sekretarz klubu i kierownik sekcji wspinaczki sportowej. - Cieszymy się, że Uczelnia stanęła nareszcie na najwyższym stopniu podium, a wspinacze wydatnie w tym pomogli.

Z kolei brązowy medal wywalczony przez piłkarzy ręcznych z Tarnowa uznano największym zaskoczeniem Mistrzostw, a może nawet całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.