Historyczne „złoto" tarnowskich studentów

 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wygrała klasyfikację końcową Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii wyższych szkół zawodowych.Takiego sukcesu w niemal dwudziestoletniej historii uczelni jeszcze nie było. W roku ubiegłym tarnowscy studenci wywalczyli w tej kategorii srebrny medal.

 

Z informacji opublikowanych przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego wynika, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wygrała klasyfikację końcową Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii wyższych szkół zawodowych. PWSZ w Tarnowie zdobyła łącznie 618 punktów. Tarnowscy sportowcy wystartowali w 17 konkurencjach i zdobywali w nich średnio po 36 punktów. Kolejna w klasyfikacji - PWSZ Nysa zdobywała ich przeciętnie 32, a trzecia w tabeli - PWSZ Leszno tylko 25.

Pozycje medalowe w klasyfikacji końcowej Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych tarnowianie zajmowali już kilkukrotnie, w roku ubiegłym wywalczyli srebrny medal. Na najwyższym stopniu podium staną jednak po raz pierwszy w historii. - Cieszymy się bardzo. To jest sukces studentów, to jest sukces Uczelni, to jest sukces Klubu Uczelnianego, na który wszyscy razem pracowaliśmy. Gratuluję studentom i trenerom, ponieważ jest to historyczne osiągnięcie - mówi Jan Salamon, Prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Tarnowie.

Najlepiej w zawodach punktowali reprezentanci wspinaczki sportowej, zdobyli bowiem łącznie 104 punkty, nieco mniej wywalczyli członkowie sekcji ergometru wioślarskiego - 100 punktów. Wysoko punktowali również piłkarze ręczni, którzy dorzucili do ogólnej puli 68 punktów, lekkoatleci  - 66 punktów oraz tenisiści stołowi - 65 punktów.

Studenci tarnowskiej PWSZ wywalczyli w tym roku dwa „duże" medale Akademickich Mistrzostw Polski. Oba były brązowe i oba były niespodziankami. We wspinaczce sportowej na czas, brązowy medal wywalczyła Barbara Szumlańska, studentka pielegniarstwa. - Ubiegły rok obfitował w sukcesy wspinaczkowe i bardzo się staraliśmy aby utrzymać wysoki poziom. Myślę, że to się nam udało - mówi Wojciech Nowak, sekretarz klubu i kierownik sekcji wspinaczki sportowej. - Cieszymy się, że Uczelnia stanęła nareszcie na najwyższym stopniu podium, a wspinacze wydatnie w tym pomogli.

Z kolei brązowy medal wywalczony przez piłkarzy ręcznych z Tarnowa uznano największym zaskoczeniem Mistrzostw, a może nawet całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.

17.07.2017
Komentarze:
Anonymous: 13.10.2017
Les charmes de Halloween sont ici, pandora pas cher la fa?on la plus simple de mesurer votre bracelet Pandora est de visiter une bijouterie et d\'essayer différents bracelets de différentes tailles!
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |