Sukcesy młodych kierowców

Na torze w Poznaniu młodzi kierowcy kartingowi rywalizowali w kolejnej rundzie Rok Cup Poland. W gronie startujących znalazła się także grupa tarnowian, którzy zdobyli kolejne punkty w klasyfikacji generalnej zawodów. Kolejna runda serii Rok Cup Poland odbędzie się 12 i 13 sierpnia na torze w Zielonej Górze.

W dniach od 21 do 23 lipca odbyła się druga odsłona najważniejszych zawodów kartingowych w Polsce. Na torze w Poznaniu zawodnicy rywalizowali o tytuły w najmocniejszej obsadzie z dwóch kartingowych serii.

Na starcie stanęli również członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów. Tarnowski klub reprezentowali: Marcel Kuc, Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz, Franciszek Liszka, Adam Micał, Maciej Gładysz, Natalia Gładysz, Franciszek Belusiak oraz Iza Bułka.

Tarnowianie spisali sie w stolicy Wielkopolski bardzo dobrze. W kategorii Micro Max Maciej Gładysz wygrał zawody, a Natalia Gładysz zajęła szóstą pozycję. Maciej Gładysz prowadzi również w klasyfikacji generalnej, Natalia Gładysz zajmuje piąte miejsce, a w rywalizacji drużynowej tarnowianie także zajmują pierwszą lokatę.

W kategorii Mini Rok Kajetan Gawron ukończył rywalizację na 17 pozycji i w klasyfikacji generalnej zajmuje 19 miejsce, a Gabriel Łukasiewicz zajął w Poznaniu ósmą lokatę i w klasyfikacji generalnej zajmuje szóste miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej tarnowscy kierowcy zajmują trzecią lokatę.

W kolejnej kategorii - Baby Rok - Franciszek Liszka ukończył wyścig finałowy na ósmym miejscu, w klasyfikacji generalnej natomiast plasuje się na 10 miejscu.

W kategorii Junior Rok Marcel Kuc był piaty, a Adam Micał zajął 12 pozycję. W klasyfikacji generalnej Marcel Kuc zajmuje trzecie miejsce, Adam Micał jest ósmy, a w klasyfikacji zespołowej zajmują drugą pozycję.

Z kolei Iza Bułka i Franciszek Belusiak do pełnej rywalizacji dołączą już za rok, a obecnie w kategorii Baby Rok Pokazy i Micro Max Pokazy zbierali cenne doświadczenie w stawce najmłodszych kierowców.

Kolejna runda serii Rok Cup Poland odbędzie się 12 i 13 sierpnia na torze w Zielonej Górze.