Pierwszy punkt Bruk-Betu

W meczu trzeciej kolejki piłkarskiej ekstraklasy piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wywalczyli pierwszy punkt. Niecieczanie zremisowali u siebie z Zagłębiem Lubin 1:1, zdobywając gola w doliczonym czasie gry. W następnej kolejce Bruk-Bet Termalica zagra w Niecieczy z Legią Warszawa.

Zespół z Niecieczy walczył do końca i wywalczył pierwszy punkt w obecnym sezonie rozgrywek ekstraklasy. Niecieczanie zremisowali na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 1:1.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie stworzyła ani jednej poważnej sytuacji pod bramką rywala. Nie padł ani jeden celny strzał na żadną z bramek. Częściej przy piłce byli piłkarze Zagłębia, ale gra toczyła się najczęściej w środku pola, dużo było też niecielnych podań.

Druga część meczu rozpoczęła się od gola dla gości. Jagiełło podał do Czerwińskiego, ten zagrał przed bramkę, piłka trafiła do Martina Nešpora, a ten skierował ją do siatki. Gospodarze trafili co prawda do siatki w 50 minucie, ale arbiter gola nie uznał, na spalonym był aż dwóch piłkarzy Bruk-Betu.

Lubinianie mieli jeszcze okazje do podwyższenia wyniku, na bramkę gospodarzy uderzali Dziwniel, Jach i Woźniak, ale bramkarz Bruk-Betu już nie dał się pokonać.

Niecieczanie śmielej zaatakowali dopiero w końcówce spotkania. W 80 minucie na bramkę Zagłębia uderzał Kupczak, wyrównanie jednak jeszcze nie padło.

W ostatniej akcji spotkania z rzutu wolnego w kierunku bramki gości wrzucił piłkę Fryc, bramkarz Zagłębia popełnił błąd, wyszedł kilkanaście metrów przed bramkę, ale pozwolił się wyprzedzić przez Gubę,który uderzeniem głową trafił do pustej bramki.

Zespół z Niecieczy ma po trzech rozegranych spotkaniach jeden punkt i zajmuje w tabeli, przedostatnią, 15 pozycję. W sobotę, 5 sierpnia,, Bruk-Bet Termalica zmierzy się na własnym boisku z Legią Warszawa.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

Bramki: Nešpor (47 min.) - Guba (90+3 min.)

Żółte kartki: Putiwcew, Gutkovskis - Dziwniel

Bruk-Bet: Mucha - Fryc, Kecskés, Putiwcew, Maksimenko, Mišak (72 min. Guba), Kupczak, Piątek, JovanovićStefánik (46 min. Miković), Śpiączka (63 min. Gutkovskis)

Sędziował: P. Gil (Lublin), widzów: 3 090