Edyta Ropek z szansami na puchar

W dniach 31października – 2 listopada w Moskwie rozegrana zostanie finałowa eliminacja Pucharu Świata 2008 we wspinaczce sportowej. W imprezie udział bierze dwójka Polaków, aktualna mistrzyni Europy, tarnowianka Edyta Ropek i Łukasz Świrk z SMG Lublin. Edyta Ropek jest liderką klasyfikacji generalnej i podczas finałowych zmagań będzie starała się obronić tę pozycję.


Finałowa eliminacja Pucharu Świata w konkurencjach wspinaczki sportowej, buldering i na czas rozegrana zostanie w dniach 31 października – 2 listopada w Moskwie. W zawodach startuje dwójka Polaków, Edyta Ropek z MKS Tarnovia (Five Ten) i Łukasz Świrk z SMG Lubin. Ostatnie w tym roku zmagania najlepszych wspinaczy świata, rozpocznie dwu dniowa rywalizacja na boulderach. Całość trzydniowej imprezy zwieńczy niedzielna rywalizacja wspinaczy na czas, w której Polacy będą walczyć o wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej. W konkurencji wspinania na czas wystartuje 45 mężczyzn i 28 kobiet w tym aż 26 zawodników i 17 zawodniczek z Rosji. - To będą ciężkie zawody. W Rosji każdy zawodnik reprezentuje bardzo wysoką formę, a Rosjanie wystawiają bardzo liczną i silną reprezentację. Na pewno dam z siebie wszystko – deklaruje przed wylotem do Moskwy Edyta Ropek.
Tarnowianka po pięciu eliminacjach, jest liderką pucharu, z dorobkiem 326 punktów wyprzedza Ukrainki Swietłanę Tuzylinę – 306 punktów oraz Elenę Repko – 269 punktów i Chinkę Li Chun-Hua – 266 punktów. W finałowej rywalizacji o Puchar Świata tylko te cztery zawodniczki będą się liczyć, a do ostatecznej klasyfikacji, uwzględnionych zostanie pięć najlepszych wyników z sześciu imprez w 2008 roku.

Łukasz Świrk po pięciu eliminacjach znajduje się na siódmej pozycji, mając 183 punkty. Liderem klasyfikacji jest Rosjanin Ewgienij Wajczekowski – 351 punktów, drugi jest jego rodak Sergiej Sinitsyn – 280 punktów, trzeci Chinczyk Qixin Zhong. Polak ma teoretycznie szanse na zajęcie drugiego bądź trzeciego miejsca, ale tylko w przypadku wygrania zawodów w Moskwie i przy założeniu, że rywale zajmą odległe miejsca.
01.11.2008
Komentarze:
KennethVek: 11.09.2017
wh0cd4440996
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |