Małopolski Laur Sportu

 Do 30 września zgłaszać można kandydatów do nagrody Małopolski Laur Sportu. Kandydatów mogą zgłaszać osoby fizyczne, stowarzyszenia i związki kultury fizycznej oraz organizacje działające w sferze sportu osób niepełnosprawnych. Nagrody dla sportowców w różnych kategoriach wiekowych wyniosą od dwóch do 10 tysięcy złotych.

 

Na utalentowanych, młodych sportowców, którzy w 2016 roku odnieśli znaczące sukcesy reprezentując i promując region po raz kolejny czekają nagrody finansowe ufundowane przez samorząd województwa. Na zgłoszenia wybitnych zawodników do nagrody Małopolskiego Lauru Sportu organizatorzy czekają do 30 września.

Nagroda Województwa Małopolskiego - Małopolski Laur Sportu - od 17 lat przyznawana jest zawodnikom małopolskich stowarzyszeń kultury fizycznej, juniorom i młodzieży, którzy wywalczyli medale mistrzostw Europy, świata czy igrzysk olimpijskich. Ponadto nagrody trafiają do sportowców niepełnosprawnych bez ograniczenia wieku, którzy odnieśli podobne sukcesy podczas m.in. igrzysk paraolimpijskich. Uhonorowani Małopolskim Laurem Sportu są także trenerzy. - Niezwykle ważne jest, by doceniać małopolską młodzież, która dzięki swoim osiągnięciom promują nasze województwo w międzynarodowym współzawodnictwie. Swoją ciężką pracą, wyrzeczeniami, treningami pokazuje siłę i hart ducha oraz są wzorem do naśladowania dla rówieśników. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć i chcemy je nagradzać. Od 2000 roku wyróżniliśmy już 230 sportowców – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Kandydatów do wyróżnień mogą zgłaszać osoby fizyczne, stowarzyszenia i związki kultury fizycznej oraz organizacje działające w sferze sportu osób niepełnosprawnych. W tym roku na sportowców we wszystkich kategoriach wiekowych czekają nagrody od dwóch do 10 tys. zł, natomiast trenerom przyznane zostaną bonusy w wysokości 50% kwoty otrzymanej przez sportowca.

Wnioski o przyznanie nagród za osiągnięcia sportowe uzyskane w roku 2016 należy składać na Dzienniku Podawczym: Kraków, ul. Racławicka 56 parter (nowy budynek) w godzinach 8.oo – 16.oo, lub za pośrednictwem poczty (decyduje data wpływu do Urzędu) na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, Departament Turystyki i Sportu.

04.08.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |