Usprawnią ruch?

 Do 30 września mają zakończyć się prace budowlane na skrzyżowaniu alei Matki Bożej Fatimskiej i ulicy Słonecznej w Tarnowie. Najważniejszym elementem tej inwestycji będzie budowa dodatkowego pasa do prawoskrętu. Koszt prac wyniesie ponad milion złotych.

 

Trwają prace budowlane w rejonie skrzyżowania alei Matki Bożej Fatimskiej i ulicy Słonecznej w Tarnowie. Powstaje tam dodatkowy pas do prawoskrętu, który ma usprawnić ruch w tej części miasta. Koszt tej inwestycji to ponad 1,1 mln złotych.

Budowa układu komunikacyjnego obejmuje nie tylko wykonanie prawoskrętu, lecz również przebudowę infrastruktury podziemnej, wykonanie odwodnienia i oświetlenia. Powstaną również dwie nowe zatoki autobusowe, dotychczas istniejące przystanki zostaną zlikwidowane. Przebudowane zostaną chodniki, wykonane nowe ogrodzenie na ul. Słonecznej. – Inwestycja ta ma przede wszystkim usprawnić ruch w mieście, znacząco skróci się czas oczekiwania na skręt z alei Matki Bożej Fatimskiej w Słoneczną. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnia Krzysztof Madej z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Termin zakończenia prac wyznaczono na 30 września.

11.08.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |