Najnowszy film François Ozona w Millenium Studio

 Na kolejny seans filmowy w ramach cyklu Millenium Studio zaprasza 11 sierpnia o godzinie 20.30 kino „Millenium” w Tarnowie. Tym razem zaprezentowany zostanie dramat historyczny „Frantz” Françoisa Ozona. Bilety kosztują 10 złotych.

 

Nowy film francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki, Françoisa Ozona, to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro. Film zdobył aż 11 nominacji do Cezarów 2017 czyli francuskich odpowiedników Oscarów.

Niewielkie niemieckie miasto, lata dwudzieste, tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia.

Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?

Na film „Frantz” zaprasza 11 sierpnia o godzinie 20.30 kino „Millenium” w Tarnowie. To kolejna propozycja w ramach cyklu projekcji Millenium Studio. Bilety na seans kosztują 10 złotych.

 

Frantz

Dramat, historyczny, Francja, Niemcy, 2016

Reżyseria: François Ozon

Scenariusz: François Ozon

Muzyka: Philippe Rombi

Zdjęcia: Pascal Marti

Obsada: Pierre Niney, Paula Beer, Ernst Stötzner, Marie Gruber, Johann von Bülow, Anton von Lucke, Cyrielle Clair

Czas trwania: 113 min

11.08.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |