Remont koryta potoku Klikowskiego

 W najbliższych dniach rozpocznie się w Tarnowie remont koryta potoku Klikowksiego. Prace potrwają do połowy listopada, a ich koszt wyniesie ponad 650 tysięcy złotych.

 

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy remoncie koryta potoku Klikowskiego w Tarnowie. Remontowany będzie odcinek od przepustu w ul. Sadowej do ul. Elektrycznej. Termin ich zakończenia praz przewidziany jest na 15 listopada, a ich koszt to prawie 660 tysięcy złotych.

Do przetargu na wykonanie prac stanęły cztery firmy, przy czym oferta jednej z nich została odrzucona ze względu na rażąco niską cenę. Zwycięzcą przetargu została firma „MEL-DRÓG” Roboty Wodno-Melioracyjne, Drogowe i Budowlane z Zakliczyna.

Zakres robót obejmuje m.in. wycięcie i karczowanie zakrzaczeń ze skarp potoku, oczyszczenie koryta z zalegających gałęzi, korzeni, gruzu i śmieci, rozebranie nieczynnej sieci kanalizacyjnej zawieszonej na stalowych podporach, jak również rozbiórkę studni betonowych, mostka żelbetowego oraz ogrodzenia z siatki.

Przeprowadzone zostanie także odmulenie dna, przewidziana jest reprofilacja skarp wraz z obsianiem ich trawą oraz odmulenia przepustów: drogowego i kolejowego. W ramach remontu uzupełnione zostaną również ubytki w istniejącej zabudowie z elementów betonowych.

12.08.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |