Remis na początek

Piłkarze tarnowskiej Unii zremisowali w Świdniku z Avią 1:1 w spotkaniu inaugurującym rozgrywki III ligi. Już jutro tarnowianie zagrają u siebie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Cenny punkt wywalczyli piłkarze Unii Tarnów w meczu inaugurującym nowy sezon rozgrywek III ligi. Tarnowianie zremisowali w Świdniku z Avią 1:1.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę i lepiej radzili sobie w upale, w jakim przyszło zawodnikom biegać po boisku. Mimo przewagi piłkarze ze Świdnika długo nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Unii. Dopiero kilka minut przed przerwą okazję na objęcie prowadzenia miał Olszak, ale jego uderzenie obronił Bartłomiej Banek.

Gospodarze osiągnęli jednak cel w 50 minucie. Pierwszego gola w sezonie zdobył uderzeniem w długi róg bramki Krystian Mroczek.

Po stracie gola tarnowianie wreszcie się obudzili i ruszyli do ataku. Efekt przyszedł już po kilku minutach. W 58 minucie Lubera, po podaniu Sojdy, efektownym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

W końcówce spotkania jeszcze raz przewagę uzyskała Avia i niewiele brakowało, by punkty pozostały w Świdniku. W 85 minucie po uderzeniu głową Olszaka piłka trafiła w słupek bramki Unii.

Następny mecz ligowy tarnowianie zagrają już jutro. O godzinie 17.00 na stadionie w Mościcach Unia podejmie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zespól z Ostrowca ma również na koncie jeden punkt po remisie z Karpatami Krosno.

Avia Świdnik – Unia Tarnów 1:1 (0:0)

Bramki: Mroczek (50 min.) - Lubera (58 min.)

Żółte kartki: Piekarski, Szymala - Biały, Bartkowski, Węgrzyn, Tyl

Unia: Banek - Więcek (88 min. Jamróg), Witek, Bartkowski, Węgrzyn, Tyl, Hebda (71 min. Niemiec), Sojda (80 min. Zawrzykraj), Wrzosek (80 min. Orlik), Biały, Lubera (87min. Tyrka)

Sędziował: M. Łamasz (Jarosław), widzów: 450