Remis w Nowym Targu

W meczu trzeciej kolejki rozgrywek III ligi piłkarze Unii Tarnów zremisowali w Nowym Targu z Podhalem 1:1. Tarnowianie z dorobkiem dwóch punktów zajmują w tabeli 14 miejsce. W następnym meczu Unia zagra u siebie z Podlasiem Biała Podlaska.

Drugi punkt zdobyli w rozgrywkach III ligi piłkarze Unii Tarnów remisując w wyjazdowym spotkaniu z Podhalem Nowy Targ 1:1.

Tarnowianie objęli prowadzenie już w siódmej minucie. Po zagraniu jednego z rywali ręką w polu karnym z 11 metrów trafił do siatki Krzysztof Wrzosek.

Od tego momentu tarnowianie pilnowali korzystnego wyniku i próbowali kontrataków. Najbliższy podwyższenia wyniku był w 30 minucie ponownie Wrzosek, ale bramkarz obronił jego strzał. Gospodarze natomiast w pierwszej połowie ani raz nie zagrozili poważnie bramce Unii.

W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie. Jednak w 60 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony efektownym uderzeniem głową do siatki trafił z kilku metrów Pląskowski. Od tego momentu tarnowianie bronili remisu, a gospodarze próbowali śmielej atakować. Grali jednak zbyt wolno i mało skutecznie, by zmienić rezultat meczu.

Po trzech kolejkach spotkań Unia ma na koncie dwa punkty i zajmuje w ligowej tabeli 14 pozycję. W następnym meczu ligowym tarnowianie zagrają 26 sierpnia na własnym boisku z Podlasiem Biała Podlaska.

Podhale Nowy Taarg – Unia Tarnów 1:1 (0:1)

Bramki: Pląskowski (60 min.) - Wrzosek (7 min. karny)

Żółte kartki: Lewiński, Komorek, Cyfert - Zawrzykraj, Tyl, Sojda, Hebda

Unia: Banek - Więcek (67 min. Jamróg), Bartkowski, Witek, Węgrzyn, Sojda (90 min. Nytko), Tyl (64 min. Niemiec), Wrzosek (85 min. Orlik), Hebda (88 min. Tyrka), Zawrzykraj, Biały

Sędziował: P. Burak (Zamość), widzów: 300