Emocjonujący mecz w Tarnowie

Piłkarze Unii Tarnów wykorzystali atut własnego boiska i pokonali w meczu III ligi Podlasie Biała Podlaska 3:2. Tarnowianie zajmują w tabeli ósme miejsce z pięcioma punktami zdobytymi w czterech spotkaniach. Już w środę Unia zagra kolejny mecz ligowy, z Resovią na wyjeździe.

Pięć goli i wygraną własnej drużyny obejrzeli kibice Unii Tarnów, którzy przyszli obejrzeć mecz ligowy z Podlasiem Biała Podlaska.

Już w 13 minucie, po uderzeniu głową Krzysztofa Wrzoska, piłka trafiła w słupek bramki gości, a kilka minut później ten sam zawodnik efektownym uderzeniem z rzutu wolnego dał Unii prowadzenie.

Drugiego gola gospodarze zdobyli „na raty” w 29 minucie. Po dośrodkowaniu Węgrzyna i strzale Zawrzykraja piłkę z bramki wybił jeden z zawodników Podlasia, ale dobitka Hebdy okazała się skuteczna.

Druga połowa rozpoczęła się dla tarnowian mniej szczęśliwie. W 57 minucie Łukasz Bartkowski próbując wybić piłkę skierował ją do własnej bramki. Po zdobyciu gola goście śmielej zaatakowali, tymczasem jeden z kontrataków Unii przyniósł trzeciego gola. Po podaniu Lubery sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Dawid Sojda.

Wynik spotkania ustalił pięć minut później Kruczyk, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową skierował piłkę do siatki.

Po tej wygranej Unia ma pięć punktów zdobytych w czterech spotkaniach i zajmuje w tabeli III ligi ósmą lokatę. Już w środę tarnowian czeka kolejny mecz ligowy, tym razem na wyjeździe, z Resovią Rzeszów.

Unia Tarnów – Podlasie Biała Podlaska 3:2 (2:0)

Bramki: Wrzosek (17 min.), Hebda (29 min.), Sojda (72 min.) - Bartkowski (57 min. samob.), Kruczyk (77 min.)

Żółte kartki: Konaszewski, Komar

Unia: Banek - Jamróg (69 min. Więcek), Witek, Bartkowski, Węgrzyn, Tyrka (60 min. Niemiec), Hebda, Wrzosek, Zawrzykraj (65 min. Lubera), Sojda (90 min. Nytko), Biały (76 min. Łazarz)

Sędziował: A. Szelc (Krosno), widzów: 300