Grupa Azoty pomaga ofiarom nawałnic

 Grupa Azoty przekaże m.in. kilkaset wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice. Do potrzebujących trafi także folia zabezpieczająca i plandeki. Pomoc przekazywana jest za pośrednictwem człuchowskiego oddziału PCK.

 

Grupa Azoty w geście solidarności z poszkodowanymi przez sierpniowe nawałnice rodzinami rolników z województwa pomorskiego włączyła się w akcję niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Wsparcie rzeczowe objęło między innymi  pomoce szkolne dla  blisko 500 dzieci z Człuchowa i okolic, które właśnie rozpoczynają rok szkolny.

Na wyprawki szkolne złożyły się m.in. piórniki, plecaki, zeszyty i przybory szkolne. Tym samym środki finansowe, które we wrześniu stanowią stały element budżetu każdej rodziny, będzie można przeznaczyć na wykonanie niezbędnych prac remontowych. W ramach udzielonej pomocy przekazane zostaną również polary dla rolników oraz materiały okołobudowlane w postaci blisko ośmiu tysięcy metrów folii zabezpieczającej i kilkunastu plandek, które pomogą odbudować zniszczone przez żywioł gospodarstwa. - Patrząc na skalę zniszczeń, mamy świadomość, że przekazana pomoc to tylko kropla w morzu potrzeb, ale nie mogliśmy pozostać obojętni na potrzeby rolników, z którymi łączą nas przecież bliskie relacje oparte na długofalowej współpracy i wzajemnym zaufaniu – powiedział Paweł Owczarski, Prezes Grupy Azoty Puławy, który osobiście odwiedził gospodarstwa rolne poszkodowane w wyniku żywiołu.

Pomoc przekazywana jest sukcesywnie za pośrednictwem człuchowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża gospodarstwom, które najbardziej ucierpiały w nawałnicach, w powiecie człuchowskim.

01.09.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |