Na dobry początek

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów wygrali na inaugurację rozgrywek I ligi w Łodzi z Politechniką Anilaną Łódź 28:25. 16 września tarnowianie zagrają pierwszy mecz we własnej hali – z KSSPR Końskie.

W pierwszej kolejce rozgrywek I ligi piłki ręcznej szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów pokonali na wyjeździe zespół beniaminka ligi – Politechnikę Anilanę Łódź 28:25.

Tarnowianie rozpoczęli od prowadzenia, później gospodarze zdobyli trzy bramki i dopiero po kilkunastu minutach gry SPR PWSZ ponownie wyszedł na prowadzenie 8:7. Od stanu 9:9 to goście przejęli inicjatywę i w ciągu ostatnich 10 minut pierwszej połowy wywalczyli czterobramkową przewagę.

Po przerwie również pierwsi gola zdobyli tarnowianie. Przewaga przyjezdnych wynosiła już siedem bramek (19:12, 26:19), ale końcówka spotkania należała do gospodarzy. Nie byli w stanie odwrócić losów meczu, udało się jednak znacząco zmniejszyć rozmiary porażki.

Za tydzień tarnowianie zagrają pierwszy mecz we własnej hali, a ich rywalem będzie KSSPR Końskie.

Politechnika Anilana Łódź – SPR PWSZ Tarnów 25:28 (11:15)

Bramki dla SPR: Nowak 9, M. Kubisztal 5, Dutka 4, Misiewicz 4, Jewuła 3, Sanek 2, Kowalik 1