Fatalne otwarcie

Piłkarze tarnowskiej Unii przegrali mecz ligowy w Krośnie z Karpatami 1:4. O wyniku zadecydował przede wszystkim początek spotkania, gdy gospodarze szybko zdobyli dwie bramki. Unia zajmuje w tabeli III ligi 16 miejsce z pięcioma punktami zdobytymi w siedmiu spotkaniach. W następnej kolejce zespół z Tarnowa wyjedzie do Rzeszowa na mecz ze Stalą.

Po dziewięciu minutach meczu Karpaty Krosno – Unia Tarnów gospodarze prowadzili 2:0. Przy biernej postawie obrońców dwa celne strzały na bramkę tarnowian oddał Sebastian Białasik.

Tarnowianie mimo fatalnego początku i niekorzystnego wyniku atakowali, tworzyli okazje do zdobycia bramek, w decydujących momentach zawodziła jednak skuteczność.

Wszelkie nadzieje na wywiezienie z Krosna choćby punktu zespół z Tarnowa stracił w 60 minucie, gdy Kantor zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy.

Unia z dorobkiem pięciu punktów zajmuje w po siedmiu rozegranych spotkaniach 16 miejsce. 16 września tarnowianie zagrają kolejny mecz wyjazdowy – tym razem w Rzeszowie ze Stalą.

Karpaty Krosno – Unia Tarnów 4:1 (2:0)

Bramki: Białasik 2 (2 i 9 min.) Kantor (60 min.), Gawle ( 90 min.) - Wrzosek (90 min. karny)

Żółte kartki: Krawczyk, Dudek, Kolbusz, KantorWęgrzyn, Ostrowski

Unia: BanekWięcek, Bartkowski, Witek, Węgrzyn (70 min. Ostrowski), Jamróg (60 min. Łazarz), Hebda, Wrzosek, Biały, (84 min. Tyrka), Sojda (70 min. Nytko), Zawrzykraj (69 min. Bachara)

Sędziował: M. Śliwa (Pińczów), widzów: 400