Remis ze wskazaniem

Drużyna Okocimskiego Brzesko zremisowała w Iławie z Jeziorakiem 0:0, mając przez większą część meczu zdecydowaną przewagę i inicjatywę. Zespól z Brzeska zajmuje w tabeli szóste miejsce, ale w następnej kolejce o punkty będzie wyjątkowo trudno, gdyż brzeszczanie wyjeżdżają do Otwocka, na mecz z liderem tabeli – Startem.

Gdyby w piłce nożnej przyznawano punkty za „optyczną przewagę”, Okocimski wywiózłby z Iławy punktów mnóstwo. Niestety skończyło się na bezbramkowym remisie, choć zespół z Brzeska do ostatniej minuty starał się udokumentować przewagę jednym choćby golem.
Już w pierwszej połowie gospodarze mogli zdobyć przynajmniej trzy gole, ale po uderzeniach Popieli, Piotrowicza i Kosteckiego świetnie spisywał się bramkarz gości Tomasz Staniszewski, któremu Okocimski zawdzięcza korzystny rezultat. Goście w ciągu 45 minut stworzyli jedną bramkową sytuację, w 13 minucie z bliska na bramkę Paleja uderzał głową Ruczyński, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie, ale gospodarze mieli więcej jeszcze okazji do zdobycia prowadzenia. Brak skuteczności sprawił jednak, że Okocimski zamiast trzech punktów zdobył zaledwie jeden.

Brzeszczanie zajmują w tabeli szóste miejsce, mając 10 punktów zdobytych w sześciu spotkaniach. Już w środę Okocimski wyjeżdża do Otwocka, gdzie zmierzy się z liderem tabeli – Startem, który w ostatnim meczu pokonał Concordię Piotrków Trybunalski 4:1.

Okocimski KS Brzesko - Jeziorak Iława 0:0
Żółte kartki: Policht - Kressin, Drzystek, Rybkiewicz
Okocimski: Palej - Szymonik, Policht, Cegliński, Wawryka, Kostecki (78 min. Krzak), Kozieł (83 min. Jagła), Piotrowicz (40 min. Rupa), Wojcieszyński, Popiela, Kisiel (87 min. Skorupski)
Sędziował: G. Pożarowszczyk (Lublin), widzów: 500.