Druga wygrana szczypiornistów

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów w drugim meczu ligowym odnieśli drugie zwycięstwo. Tarnowianie pokonali we własnej hali KSSPR Końskie 27:19 i zajmują w tabeli I ligi trzecia lokatę z sześcioma punktami wywalczonymi w dwóch spotkaniach. Kolejnym rywalem zespołu z Tarnowa będzie AZS AWF Biała Podlaska.

Efektowne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów, pokonując w meczu drugiej kolejki I ligi KSSPR Końskie 27:19.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia tarnowian, którzy od początku przejęli inicjatywę i systematycznie powiększali przewagę. Po 20 minutach gry gospodarze prowadzili 9:5, a chwilę później 11:6. Przeciobramkowe prowadzenie zespół z Tarnowa utrzymał do końca pierwszej połowy.

Po przerwie  sytuacja na parkiecie wyglądała podobnie. Przewaga tarnowian w ciągu 10 minut wzrosła do ośmiu bramek i mecz był praktycznie rozstrzygnięty.

Po dwóch wygranych SPR PWSZ ma sześć punktów i zajmuje w tabeli I ligi trzecią pozycję. Następny mecz ligowy tarnowska drużyna rozegra w Białej Podlaskiej z sąsiadem w tabeli, AZS AWF.

SPR PWSZ Tarnów – KSSPR Końskie 27:19 (14:9)

Bramki dla SPR: Dutka 9, Jewuła 6, Kubisztal 5, Misiewicz 2, Nowak 2, Sanek 2, Kowalik 1