Bruk – Bet wygrał w Elblągu

Piłkarze Bruk – Betu Nieciecza pokonali na wyjeździe Olimpię Elbląg 3:2, mimo, iż w ciągu pierwszych 30 minut stracili dwie bramki. Bruk – Bet zajmuje w tabeli trzecie miejsce, a w następnym meczu zmierzy się już w środę na własnym boisku z Hetmanem Zamość.

Bruk – Bet Nieciecza wywalczył trzy punkty w Elblągu, choć w pierwszym fragmencie meczu nie zanosiło się na wygraną. W 22 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Trafarski zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Po 10 kolejnych minutach Olimpia prowadziła już 2:0 – tym razem Trafarski podał do Kołodziejskiego, a ten trafił do pustej bramki.
Kiedy wydawało się, że niecieczenie wyjadą z Elbląga z bagażem goli, obraz gry uległ zmianie. Jeszcze przed przerwą goście zdobyli kontaktowego gola – po dośrodkowaniu Zontka z bliskiej odległości trafił do siatki Smółka.

W drugiej połowie inicjatywa należała już do zespołu Bruk – Betu. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ciągu dwóch minut. Najpierw Smółka wykorzystał bierną postawę obrońców i doprowadził do wyrównania, a w 56 minucie ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców po raz trzeci. Obrońcy Olimpii popełnili kolejny błąd, dzięki czemu niecieczenie zdobyli trzy punkty.

Bruk – Bet zajmuje w tabeli trzecią lokatę, mając 13 punktów po sześciu kolejkach. Kolejnym rywalem niecieczan będzie już w środę Hetman Zamość.

Olimpia Elbląg – Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (2:1)
Bramki: Trafarski (22 min), Kołodziejski (32 min) - Smółka 3 (37,54 i 56 min.)
Żółte kartki: Nowacki, Roszak - Jałocha
Bruk-Bet: Baran/Kleinschmidt, Jacek, Czarny, Zontek, Szałęga, Prokop, Metz  (54 min. Cygnar), Leśniowski (27 min. Kot), Dzierżanowski (46 min. Jałocha), Smółka (88 min. Ryguła)
Sędziował: M. Liana (Bydgoszcz), widzów: 1000.