Zabiegi w domach tarnowian

 Tarnowianie będą mogli korzystać z zabiegów fizjoterapii domowej. Jako jedyny podmiot w Tarnowie będzie je realizować Centrum Zdrowia Tuchów. Świadczenia są przeznaczone dla pacjentów unieruchomionych, którzy z powodu dysfunkcji narządu ruchu nie mogą dotrzeć do ośrodków ambulatoryjnych. Rejestracja i same zabiegi ruszają od 1 października.

 

Od 1 października z zabiegów fizjoterapii domowej mogą skorzystać w Tarnowie osoby po długotrwałym unieruchomieniu oraz „przykute" do łóżka. Zabiegi w domu nie różnią się jakością od tych wykonywanych w ośrodkach rehabilitacji. Szybki efekt zapewnia indywidualne podejście fizjoterapeuty, który podczas wizyty poświęca czas tylko jednej osobie. Profesjonalne zabiegi z możliwością dojazdu dotyczą szerokiego zakresu świadczeń: rehabilitacji neurologicznej np. dla pacjentów po udarach, wylewach oraz ze stwardnieniem rozsianym, rehabilitacji ortopedycznej i urazowej po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach czy rehabilitacji reumatologicznej. Zabiegi - według wskazówek lekarza - mogą obejmować kinezyterapię, masaże, elektrolecznictwo, leczenie polem elektromagnetycznym, światłolecznictwo i termoterapię.

Czas trwania rehabilitacji realizowanej w warunkach domowych dla jednego pacjenta wynosi do 80 dni zabiegowych w roku oraz nie więcej niż pięć zabiegów dziennie. W uzasadnionych przypadkach rehabilitacja może zostać przedłużona decyzją lekarza zlecającego zabiegi, za pisemną zgodą dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Skierowanie na rehabilitację może być wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub określonych specjalistów. Pacjent powinien zarejestrować skierowanie nie później niż 30 dni od dnia jego wystawienia.

W ramach wizyt domowych szczególny nacisk jest położony na edukację rodziny i opiekunów, aby wszelkie czynności związane z opieką nad chorym były jak najmniej obciążające. Zabiegi będą realizowane w tygodniu w godzinach od 8.00 do 18.00, terminy będą dopasowywane do potrzeb i możliwości pacjentów.

Rejestrować się będzie można w Zespole Rehabilitacji Domowej w Tarnowie przy ul Szujskiego 66/206, lub telefonicznie pod numerem 14 306 60 30. Rejestracja i same zabiegi ruszają od 1 października. Skierowania  można będzie przesyłać do Zespołu Rehabilitacji Domowej w Tarnowie także za pośrednictwem faksu, który zostanie uruchomiony pod tym samym numerem - 14 306 60 30.

25.09.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |