Korona II Kielce – Bruk – Bet Nieciecza 1:0 (0:0)

Niepokonany od 10 spotkań zespół z Niecieczy doznał porażki w Kielcach. Spotkanie stało na dobrym poziomie, a goście mimo osłabienia mogli wywieźć z Kielc korzystniejszy wynik. Mimo porażki Bruk – Bet nadal przewodzi ligowej tabeli z trzema punktami przewagi nad Hutnikiem Kraków. Kolejnym rywalem piłkarzy z Niecieczy będzie zespół Garbarni Kraków, których podejmą na własnym boisku.

Każda seria musi się kiedyś skończyć, w przypadku piłkarzy z Niecieczy stało się tak na boisku „Korony” w Kielcach, w meczu z rezerwami kieleckiej drużyny. Goście przyjechali do Kielc osłabieni bez trzech zawodników pauzujących za żółte i czerwone kartki. Mecz rozpoczął się od ostrożnej gry obydwu zespołów, pierwszy strzał na bramkę rywali piłkarze z Niecieczy oddali dopiero po kwadransie spotkania. Wkrótce potem prowadzenie dla niecieczan mógł zdobyć Wolański, ale piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę. Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka, bramkę dla gości mógł zdobyć Suder, ale i kielczanie mieli okazję do zdobycia prowadzenia, kiedy Krauze wybił piłkę z linii bramkowej.
W drugiej połowie obraz gry się zmienił, gospodarze uzyskali przewagę, co udokumentowali bramką Rabendy w 55 minucie spotkania. Zawodnik „Korony” po dośrodkowaniu w pole karne zmienił lot piłki i zdobył, jak się okazało, jedyną bramkę meczu. Goście mogli jeszcze wyrównać, a nawet odnieść zwycięstwo, ale w 61 minucie Fijał przegrał pojedynek „sam na sam” z bramkarzem gospodarzy, a w dalszej części meczu dogodnych sytuacji nie wykorzystali Krauze i Dzierżanowski. Okazje do zdobycia kolejnej bramki mieli również kielczanie, ale i im nie udało się wykorzystać żadnej z kilku dogodnych sytuacji.
Po tej porażce...
W kolejnym spotkaniu rywalem zespołu z Niecieczy będzie krakowska „Garbarnia”.

Korona II Kielce - LKS Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (0:0)
Bramka: Rabenda (55 min)
Żółte kartki: Pydych, Fundakowski – Saratowicz, Kleinschmidt , czerwona kartka: Pydych
LKS Nieciecza: Baran – Kleinschmidt, Prus-Niewiadomski, Krauze, Kędzior (77 min. Sas), Kurzawski (71 min. Mikoś), Wolański, Dzierżanowski, Fijał, Suder (53 min. Krupa), Metz (61 min. Saratowicz)
Sędziował: Tomasz Marynowski (Ostrowiec Świętokrzyski), widzów: 150
03.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |