Wygrana szczypiornistów

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów pokonali Olimpię Piekary Śląskie 33:31, mimo, że przegrywali już różnicą siedmiu bramek. Zespół z Tarnowa ma dziewięć punktów zdobytych w czterech spotkaniach i zajmuje w tabeli I ligi drugą lokatę.

Dużo emocji dostarczył kibicom mecz ligowy SPR PWSZ Tarnów z Olimpią Piekary Śląskie. Tarnowianie jako pierwsi zdobyli bramkę, później jednak goście odpowiedzieli serią celnych trafień i wynik brzmiał 1:8. Gospodarze rozpoczęli odrabianie strat od rezultatu 2:9 i, głownie dzięki bardzo dobrej grze Michała Kubisztala i bramkarza Dawida Ciochonia, w ostatniej minucie pierwszej połowy doprowadzili do remisu 16:16.

Druga część meczu miała inny przebieg. To zawodnicy SPR zdobyli przewagę i na kwadrans przed końcem spotkania prowadzili 26:21. Goście odrobili część strat, doprowadzając do wyniku 26:25. W następnych minutach zespół z Tarnowa ponownie przejął inicjatywę i osiągnął czterobramkową przewagę. W końcówce gościom udało się ja tylko częściowo zniwelować.

Tarnowianie po czterech rozegranych spotkaniach mają dziewięć punktów i zajmują w tabeli drugą lokatę. 7 października drużyna z Tarnowa rozegra kolejny mecz ligowy, tym razem w Legnicy z ekipą MSPR Siódemka Miedź.

SPR PWSZ Tarnów – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 33:31 (16;16)

Bramki dla SPR: Kubisztal 8, Dutka 6, Misiewicz 4, Sanek 4, Nowak 4, Jewuła 2, Spieszny 2, Mogielnicki 2, Kowalik 1