Do przerwy 0:1

Piłkarze Unii Tarnów przegrali w Daleszycach ze Spartakusem 1:3, choć do przerwy prowadzili 1:0. Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi 16 miejsce, mając osiem punktów zdobytych w 10 spotkaniach. Za tydzień Unia podejmie MKS Trzebinia.

Piłkarze Unii Tarnów przegrali w Daleszycach ze Spartakusem 1:3. W pierwszej połowie tarnowianie grali bardzo dobrze, w 32 minucie do bramki gospodarzy, po dośrodkowaniu Węgrzyna, trafił głową Wrzosek, okazje do podwyższenia wyniku mieli także Lubera, Zawrzykraj i Sojda. Gospodarze odpowiedzieli strzałem Sota, po którym piłka trafiła w słupek bramki Unii.

Niewykorzystane w pierwszej połowie sytuacje zemściły się na tarnowianach po przerwie. Już w 52 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego Janiec. Dwie minuty później, po kolejnym rzucie rożnym i uderzeniu głową Sota, Spartakus objął prowadzenie. Trzeci gol padł z rzutu karnego po zagraniu ręką Roberta Witka. W ten sposób w kilkanaście minut gospodarze rozstrzygnęli losy meczu. Tarnowianie ostatnie 20 minut grali w dziesiątkę, gdyż boisko opuścić musiał ukarany czerwoną kartką Witek.

Po tej przegranej zespół z Tarnowa ma osiem punktów zdobytych w 10 spotkaniach i zajmuje w tabeli 16 miejsce. Za tydzień Unia podejmować będzie MKS Trzebinia.

Spartakus Daleszyce – Unia Tarnów 3:1 (0:1)

Bramki: Janiec (52 min.), Sot (54 min.), Gil (65 min. karny) - Wrzosek (32 min.)

Żółte kartki: Gil - Witek, Sojda, Biały, czerwona kartka: Witek (druga żółta)

Unia: Lisak - Jamróg, Witek, Bartkowski, Węgrzyn (68 min. Tyrka), Łazarz (68 min. Nytko), Sojda (80 min. Bachara), Tyl, Wrzosek, Lubera (68 min. Biały), Zawrzykraj (73 min. Wierzchowiec)

Sędziował: J. Kuźniar (Kraków), widzów: 300