Dzień Papieski w diecezji tarnowskiej

 Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” obchodzony będzie 8 października, XVII Dzień Papieski. W diecezji tarnowskiej będzie on połączony z „Marszem dla Życia i Rodziny”, który w tym roku przejdzie ulicami Grybowa. W Dzień Papieski organizowana jest także zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z rodzin mniej zamożnych.

 

XVII Dzień Papieski, pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”, obchodzony będzie 8 października. Tego dnia organizowana jest m.in. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z rodzin mniej zamożnych.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, powołana przez Konferencję Episkopatu Polski, od 17 lat jest nazywana żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Wspiera ona młodych, zdolnych ludzi, pochodzących z niewielkich miejscowości, z niezamożnych rodzin. W całej Polsce Fundacja ma dwa tysiące stypendystów, zaś w diecezji tarnowskiej jest ich 54. - Możemy być z nich dumni. To młodzi, którzy chcą skończyć studia, mają ciekawe zainteresowania, biorą udział w olimpiadach, osiągają sukcesy. Widzimy, że wsparcie materialne, które otrzymują od Fundacji jest dobrze wykorzystywane. To inwestowanie we właściwych ludzi – potwierdza ks. Tadeusz Michalik, diecezjalny koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja wspiera uczniów od początku gimnazjum do ukończenia studiów. Zazwyczaj ta pomoc jest kontynuowana przez wiele lat. Gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich dostają miesięczne 310 zł, a studenci około 500 zł. Fundacja to także formacja młodych w duchu nauczania św. Jana Pawła II.

W przyszłym miesiącu będzie wiadomo, ile osób dołączy do programu stypendialnego w diecezji tarnowskiej. - Ofiarność każdego darczyńcy otwiera przed młodymi ludźmi zachwycające horyzonty nadziei. Za zrozumienie i wsparcie tego dzieła – tak bliskiego sercu św. Jana Pawła II – serdecznie dziękujemy – napisano m.in. w liście Konferencji Episkopatu Polski na XVII Dzień Papieski.

W tym dniu stypendyści Fundacji, osoby duchowne i świeckie z diecezji tarnowskiej wezmą udział w Marszu dla Życia i Rodziny w Grybowie. Jego celem jest promocja życia, publiczne przyznanie się do postawy broniącej życia. Marsz rozpocznie się mszą świętą o godz. 11.00, sprawowaną pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Później uczestnicy przejdą ulicami miasta na stadion „Grybovii”. Tam zaplanowano wspólne rodzinne świętowanie.

04.10.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |