Nextbike Polska dla Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro

 Nextbike Polska ufundował podopiecznym tarnowskiego Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro rowery familijne. Dzieci otrzymały też kaski i odblaski, a Stowarzyszenie pieniądze na doposażenie Gabinetu Integracji Sensorycznej.

 

Nextbike Polska nawiązał współpracę z tarnowskim Stowarzyszeniem Ich Lepsze Jutro. - Wspólnie chcemy ułatwić podopiecznym Stowarzyszenia, dzieciom z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, poznawanie otaczającego świata – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik Nextbike Polska S.A.

Specjalnie dla dzieci z przedszkola „Mały Książe” w Tarnowie przygotowano wielką niespodziankę. Wspólnie z pracownikami Nextbike Polska i opiekunami dzieci odbyły niezwykłą wycieczkę po Tarnowie na rowerach familijnych. Każdy rower może przewieźć nawet czwórkę dzieci. Familijne rowery Nextbike to pierwsze takie rozwiązanie na świecie. Korzystają z nich już użytkownicy publicznych wypożyczalni rowerów m.in. w Opolu, Stalowej Woli i Łodzi. Dzieci otrzymały też na własność kaski i odblaski.

Na zakończenie wyprawy Jakub Giza z Nextbike Polska S.A. przekazał Stowarzyszeniu czek na pięć tysięcy złotych z przeznaczeniem na doposażenie Gabinetu Integracji Sensorycznej - sali doświadczania świata, która powstała w Tarnowie przy ul. Jana Kochanowskiego 30. Tam, pod okiem doświadczonych terapeutów,  świat poznawać będą podopieczni Stowarzyszenia.

Sala doświadczania świata odpowie na ich konkretne potrzeby. Do Stowarzyszenia zgłasza się coraz więcej dzieci z zaburzeniami, autyzmem i zespołem Aspergera. Będzie wyjątkowym miejscem terapii dzieci oraz uzupełnieniem oferty Stowarzyszenia, które prowadzi w Tarnowie punkt przedszkolny „Mały Książę”, Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną z Zespołem Wczesnego Wspomagania Rozwoju, Centrum Integracji Sensorycznej oraz Aktywną Świetlicę Terapeutyczną.

06.10.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |