Porażka w Legnicy

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów przegrali mecz ligowy w Legnicy 33:34. Po tej porażce tarnowianie zajmują piąte miejsce w tabeli I ligi, mając dziewięć punktów zdobytych w pięciu spotkaniach. W następnej kolejce drużyna z Tarnowa podejmie SRS Czuwaj Przemyśl.

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów przegrali w Legnicy z MSPR Siódemką 33:34. Mecz był emocjonującym widowiskiem, niestety zakończonym porażką tarnowian.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości, gospodarze po raz pierwszy objęli prowadzenie przy stanie 5:4. Zespół z Legnicy grał na tyle dobrze i skutecznie, w ciągu kwadransa doprowadził do stanu 15:11. Ostatniego gola przed przerwą zdobyli jednak tarnowianie i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:12.

W drugiej połowie gospodarze zagrali jeszcze lepiej. W 35 minucie prowadzili już 19:13, a 10 minut później 26:20. Wtedy inicjatywę przejęli tarnowianie, doprowadzili do wyniku 28:31, a na krótko przed końcem przegrywali tylko jedną bramką. Tej straty nie udało się już odrobić i zespól z Tarnowa przegrał drugie wyjazdowe spotkanie ligowe w tym sezonie.

Po tej porażce tarnowianie mają dziewięć punktów zdobytych w pięciu spotkaniach i zajmują w ligowej tabeli piątą lokatę. W następnej kolejce SPR PWSZ zagra u siebie z drużyną z Przemyśla.

MSPR Siódemka Miedż Legica - SPR PWSZ Tarnów 34:33 (15:12)

SPR: Ciochoń, Jastrząb - Misiewicz 4, Sanek 4, Nowak 7, Kubisztal 9, Kowalik 4, Wajda 1, Drobiecki 3, Mogielnicki 1, Jewuła, Spieszny, Niemiec