Tarnowianin na podium Pucharu Jesieni

W dniach 7-8 października na torze w Lonato we Włoszech odbyła się finałowa runda 27' Trofeo Autunno. W zawodach startowali również młodzi tarnowianie, którzy przygotowują się do najważniejszej imprezy w tym sezonie - International Rok Cup Final, który odbędzie się 11-14 października właśnie w Lonato.

Tarnowscy młodzi kierowcy kartingowi intensywnie trenują przed najważniejszymi zawodami kończącymi sezon 2017. W Lonato rozegrał się właśnie finał 27' Trofeo Autunno. Na starcie zawodów stanęło aż 38 Polaków.Byli w tym gronie również młodzi tarnowianie - Kacper Szczurek wystartował w kategorii Senior, Marcel Kuc w kategorii Junior, a Gabriel Łukasiewicz i Kajetan Gawron w kategorii Mini.

Najlepiej w tym gronie zaprezentował się Kacper Szczurek, zajmując w swojej grupie kwalifikacyjnej trzecie miejsce, w biegu kwalifikacyjnym przyjechał również na trzeciej pozycji, natomiast w prefinale zajął drugie miejsce, a w finale również drugie miejsce.

W kategorii Junior Rok Marcel Kuc w kwalifikacjach swojej serii zajął 23 miejsce, a w wyścigu kwalifikacyjnym miał pecha i nie ukończył rywalizacji. Ostatecznie wystąpił w finale B, w którym zajął 13 miejsce.

Natomiast w kategorii Mini Rok Gabriel Łukasiewicz w kwalifikacjach swojej serii zajął 17 miejsce, awansował do finału A zajmując ostatecznie 23 miejsce. Kajetan Gawron w kwalifikacjach był 15, a po pechowych biegach eliminacyjnych nie awansował do finałów.

W tegorocznym Finale Światowym, czyli Mistrzostwach Świata serii Roka wystartuje rekordowa liczba zawodników z całego świata. Zgłoszonych jest 434 kierowców wśród, których jest 48 Polaków z tego pięciu to tarnowscy młodzi kierowcy kartingowi - Kacper Szczurek, Marcel Kuc, Adam Micał, Gabriel Łukasiewicz i Kajetan Gawron. Finał tradycyjnie odbędzie się na torze w Lonato w dniach 11-14 października.