Tarnowscy ratownicy medyczni dumą Małopolski

 W Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie odbyła się uroczystość uhonorowania zasłużonych pracowników tej jednostki. Gratulacje od Wicewojewody Małopolskiego i samorządu powiatu otrzymali także ratownicy medyczni PSPR w Tarnowie, którzy z sukcesami rywalizowali w XVI Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym.

 

W Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie odbyła się uroczystość uhonorowania zasłużonych pracowników tej jednostki Medalami Złotymi za Długoletnią Służbę oraz Odznakami Honorowymi „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Wydarzenie było również okazją do złożenia gratulacji ratownikom medycznym, którzy reprezentowali tarnowskie pogotowie w XVI Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Krakowie. Ceremonii wręczenia medali i odznaczeń dokonał Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

Medalami Złotymi za Długoletnią Służbę, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków w pracy zawodowej odznaczeni zostali: Elżbieta Barabasz-Nowak, Wojciech Barnaś, Stanisław Bernal, Ewa Czekaj, Bogusława Jonak, Małgorzata Mazur, Barbara Niemiec, Krystyna Rogowska-Dudek, Anna Rozumek, Ewa Słowik, Stanisław Słowik, Mariusz Smalarz, Szczepan Stróżak, Iwona Truchan.

Z kolei Minister Zdrowia nadał Odznaki Honorowe „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia” następującym osobom: Kazimiera Kunecka, Elżbieta Moskal, Jan Kłusek, Bogumiła Malik, Wanda Marczyk, Dariusz Moździerz, Piotr Potępa, Krzysztof Terlecki.

Wicewojewoda Józef Gawron oraz Jacek Hudyma, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego złożyli gratulacje ratownikom medycznym PSPR w Tarnowie, którzy we wrześniu rywalizowali w XVI Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym w Krakowie. Zespół w składzie: Jakub Będkowski, Michał Łanocha i Krzysztof Hetman zajął w zawodach drugie miejsce, natomiast ósme zajęła załoga w składzie: Mateusz Wszół, Andrzej Ciupek i Paweł Dąbroś. W mistrzostwach wzięło udział 46 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski i z Ukrainy. Zwyciężyło Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego z Kielc.

 

 

09.10.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |