Nowy sprzęt w tarnowskich szkołach

 Tablice interaktywne, projektory multimedialne czy głośniki to sprzęt, który już niedługo trafi do 16 tarnowskich szkół podstawowych za sprawą programu „Aktywna tablica”. Wszystkie tarnowskie „podstawówki”, które złożyły zgłoszenie o dofinansowanie otrzymają wnioskowaną kwotę. Wraz z wkładem własnym gminy do szkół trafi sprzęt multimedialny o wartości blisko 280 tysięcy złotych.

 

W programie „Aktywna tablica” mogła wziąć udział każda szkoła podstawowa, która korzysta z Internetu o prędkości na poziomie minimum 30Mb/s. Wnioskowana kwota nie mogła być większa niż 14 tysięcy złotych. Do programu zgłosiło się ostatecznie 16 tarnowskich szkól podstawowych. Po weryfikacji wszystkie otrzymały wnioskowane kwoty. - Dzieci bardzo chętnie pracują przy użyciu nowoczesnych metod nauczania, jest to szczególnie pomocne przy zajęciach z języka angielskiego, ale oczywiście nie tylko. Nowoczesne technologie z pewnością urozmaicają zajęcia dydaktyczne, ale należy mieć nad tym kontrolę i pamiętać, że tradycyjne metody też są niezbędnym elementem prawidłowego procesu nauczania – mówi Tadeusz Ogrodnik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4.

Nowy sprzęt będzie finansowany w 80 procentach ze środków budżetu państwa, a co najmniej 20 procent kosztów stanowić będzie wkład własny samorządów. Łączna kwota przeznaczona na realizację projektu to prawie 280 tys. zł.

10.10.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |