Zwierzęta w nowych domach

 Dwa psy i jedna kotka znalazły nowych właścicieli w wyniku dnia otwartego w tarnowskim azylu dla zwierząt. W azylu stale przebywa ponad 100 psów i kilkanaście kotów. Co roku miejski samorząd przeznacza na utrzymanie tej placówki 250 tysięcy złotych.

 

Dwa psy i jedna kotka znalazły nowych właścicieli w wyniku dnia otwartego, zorganizowanego w minioną sobotę w tarnowskim azylu dla zwierząt. Kolejny pies został odnaleziony w azylu przez właścicieli i wrócił do domu. - Zapraszamy do adopcji i do zabaw z naszymi podopiecznymi jak najczęściej -  mówi Ilona Drwal z azylu.

Tarnowski azyl, mieszczący się przy ulicy Komunalnej 31, jest otwarty od wtorku do soboty, w dni powszednie od 9.00 do 17.00, a w soboty do 15.00. Adopcja zwierząt jest bezpłatna, a zwierzęta, które trafiają do nowych właścicieli są wysterylizowane, zaszczepione i odrobaczone. Psy mają też wszczepione chipy, dzięki którym można je zidentyfikować. W ubiegłym roku do adopcji oddano 216 zwierząt, a po kolejne 92, które najprawdopodobniej się zgubiły, zgłosili się właściciele. Najwięcej adopcji odbywa się wiosną, najmniej – zimą.

W azylu stale przebywa ponad 100 psów i kilkanaście kotów. W ciągu roku jest ich łącznie kilkaset, dlatego, gdyby nie adopcje, zapewnienie schronienia bezpańskim zwierzętom byłoby coraz trudniejsze. - Można też pomóc, bawiąc się ze zwierzętami lub wyprowadzając je na spacery. Bardzo to lubią – mówi Ilona Drwal.

Na utrzymanie azylu miasto rocznie przeznacza ze swojego budżetu ćwierć miliona złotych.

 

 

10.10.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |