Koncert jazzowy grupy „3"

 Tarnowskie Centrum Kultury zapraszamy na koncert nowej supergrupy „3", w skład której wchodzą Piotr Żaczek, Damian Niewiński i Norbert Pajek. Koncert odbędzie się w piwnicach TCK 13 października o godzinie 19.30. Bilety w cenie 30 złotych są do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury.

 

Piotr Żaczek, Damian Niewiński i Norbert Pajek zagrają w tarnowskim Centrum Kultury 13 października o godzinie 19.30 pod szyldem nowej grupy „3”.

To zupełnie nowy projekt trzech osobowości połączonych chęcią wspólnego tworzenia. Zespół powstał z potrzeby muzykowania i kształtowania wspólnego brzmienia. Łączy w sobie elementy muzyki progresywnej, jazzu, żywiołowych improwizacji, a także nieparzystych rytmów. W repertuarze znalazły się kompozycje napisane przez Norberta Pajka oraz Piotra Żaczka, które doczekały się nowych interpretacji i aranżacji, tym samym zmieniając swoje oblicze.

Piotr Żaczek (gitara basowa) edukację rozpoczął w Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w klasie kontrabasu w Krakowie. Po kilkuletniej przygodzie z muzyką klasyczną, nadszedł czas na fascynację muzyką improwizowaną. Członek zespołu Poluzjanci. Nagrał ponad 100 płyt jako muzyk sesyjny i współpracował z czołówką polskich gwiazd muzycznych oraz wieloma zagranicznymi artystami. Aktualnie współpracuje z Anią Szarmach i Kayah. Oprócz tego w 2006 roku wydał swoja pierwszą solową płytę - Mutru. W 2009 roku wydał swoją drugą płytę - Balboo. W 2016 roku rozpoczął współpracę z Norbertem Pajkiem, razem tworzą projekt „3".

Damian Niewiński (perkusja) jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie doktora Łukasza Żyty. Współpracuje na stałe z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band oraz Teatrem Witkacego w Zakopanem i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Norbert Pajek (gitara) pochodzi ze ze Starachowic. Przygodę z gitarą zaczął w wieku dziewięciu lat. Nieprzekonany do muzyki klasycznej, opuścił szkołę muzyczną i trafił do młodzieżowego big bandu Mirosława Gęborka. Wtedy też zafascynował się gitarą elektryczną i muzyką jazzową. Tworzył zespół Good Stuff, z którym wygrywał nagrody na festiwalach (m.in. Jazz Juniors). W 2010 roku powołał do życia autorski projekt Norbert Pajek Trio prezentujący muzykę z pogranicza progressive heavy jazz, bądź fusion.

Od 2012 roku jest nauczycielem gry na gitarze w Szkole Muzyków Rockowych przy Tarnowskim Centrum Kultury.

Bilety na koncert, w cenie 30 złotych, są do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury.

11.10.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |