Zapraszamy na spektakle „Sceny Otwartej”

 W Tarnowie trwa tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta 2017, organizowanego przez Centrum Sztuki Mościce. Mamy dla naszych czytelników dwuosobowe zaproszenia na spektakle w dniu 14 i 15 października. Zapraszamy do biletomanii.

 

Zapraszamy na dwa kolejne spektakle teatrów tańca prezentowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta 2017. Po obydwu spektaklach odbędą się również spotkania z artystami.

14 października o godzinie 19.00 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprezentowany zostanie spektakl „Small memories" w wykonaniu Tanzcompagnie Giessen z Niemiec. Spektakl porusza kwestię różnicy między zatrzymaniem chwili a obrazem utworzonym w pamięci. Czy może być tak, że obrazy zapisane w pamięci w sposób fotograficzny zastępują w którymś momencie to, co naprawdę się wydarzyło?

Mamy dla czytelników dwuosobowe, bezpłatne zaproszenie na przedstawienie. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza prześle na adres: redakcja@tarnowskieinfo.pl maila z tytułem spektaklu i numerem swojego telefonu kontaktowego.

Następnego dnia, 15 października, organizatorzy zapraszają na spektakl „REM” w wykonaniu solistów Polskiego Baletu Narodowego, Marcina Bosaka i Zofii Rudnickiej. To spektakl, w którym podstawowy sens wyrasta z napięcia między dwoma pozornie nieprzystającymi do siebie doświadczeniami: snu i śmierci. Zarówno sen jak i śmierć zakładają radykalny subiektywizm, sygnalizują cykliczność życia oraz różne formy naszej w nim nieobecności. W obydwu przypadkach świat trwa dalej, mimo, że nas w nim nie ma. Tytuł spektaklu stanowi odwołanie do powierzchownej fazy snu, której towarzyszą marzenia senne oraz szybkie ruchy gałek ocznych. Stan ten porównywany jest do dialogu z samym sobą, który odbywa się na poziomie podświadomości.

Przedstawienie zaprezentowane zostanie na scenie tarnowskiego teatru o godzinie 19.00. Dwuosobowe, bezpłatne zaproszenie trafi do osoby, która jako pierwsza prześle na adres: redakcja@tarnowskieinfo.pl maila z tytułem spektaklu i numerem swojego telefonu kontaktowego.

11.10.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |