Setny „Tajemniczy ogród”

 12 października po raz setny na dużej scenie tarnowskiego teatru odbyło się przedstawienie „Tajemniczy ogród". To spektakl familijny, na podstawie tekstu Frances Hodgson Burnett w reżyserii Tomasza Obary, z muzyką Bolesława Rawskiego i scenografią Anny Sekuły. Premiera miała miejsce 16 kwietnia 2011 roku.


Sceniczna adaptacja klasyki literatury dziecięcej, której premiera odbyła się w 2011 roku na otwarcie nowo wyremontowanego budynku tarnowskiego teatru teatru, okazała się prawdziwym hitem. Kilka lat od premiery „Tajemniczy ogród" obejrzało blisko 30 tysięcy osób, a 12 października spektakl zagrano po raz setny.
- To wspaniała opowieść o dziecięcej przyjaźni, sympatii i miłości, która przezwyciężyła wszelakie trudności zarazem w relacjach między rówieśnikami jak i dorosłymi. To tajemnicza zależność między światem przyrody jak i relacjami między ludźmi dorosłymi i małymi. Warto brać przykład z bohaterów naszego przedstawienia, które dedykujemy szerokiej widowni. To piękny teatr rodzinny - mówi Mariusz Szaforz grający rolę Pana Crevena.
Setny spektakl obejrzeli uczniowie i opiekunowie z Zespołu Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka" w Tarnowie, ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łosiu oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku - Zdroju.

Foto: Artur Gawle

 

Frances Hodgson Burnett

Tajemniczy ogród
Tłumaczenie: Jadwiga Włodarkiewicz

Reżyseria: Tomasz Obara

Asystent reżysera: Mariusz Szaforz

muzyka: Bolesław Rawski

Scenografia: Anna Sekuła

Obsada: Monika Wenta (Mary Lennox) , Piotr Hudziak (Colin), Kamil Urban (Dick), Tomasz Piasecki (Ben), Matylda Baczyńska (Marta), Ireneusz Pastuszak (Doktor Craven), Jerzy Ogrodnicki (Pitcher), Jolanta Januszówna (Pani Medlock), Mariusz Szaforz (Pan Craven), Krystyna Fudyma (Duch Pani Craven)

12.10.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |