Modernizacja przychodni w Mościcach

 Rozpoczął się ostatni etap modernizacji Mościckiego Centrum Medycznego w Tarnowie. Prace, trwające od grudnia 2016 roku, zakończą się prawdopodobnie na przełomie roku obecnego i przyszłego. Natomiast termomodernizacja budynku potrwa do połowy przyszłego roku.

 

Trwają prace modernizacyjne wewnątrz budynku Mościckiego Centrum Medycznego. Obejmują one kompleksowy remont wszystkich pomieszczeń, a ich koszt to ponad cztery miliony złotych. Pomieszczenia gabinetów specjalistycznych są już gotowe, jest też nowa winda, trwa remont klatek schodowych, a w najbliższych dniach podpisana zostanie umowa z wykonawcą przebudowy pomieszczeń rejestracji. Ostatnim etapem modernizacji MCM będzie poszerzenie korytarzy, powiększenie i unowocześnienie poczekalni oraz przebudowa poczekalni dla pacjentów przychodni podstawowej opieki zdrowotnej. W najbliższych dniach otwarty zostanie również parking dla pacjentów i pracowników centrum. - Cały budynek mocno się zmieni.  Będzie wygodniej, przyjemniej i nowocześnie - podkreśla Jan Musiał, prezes MCM.

W MCM rozpoczęły się również prace termomodernizacyjne, które pozwolą obniżyć koszty zużycia energii o około 50 procent. Budynek zostanie ocieplony i zyska nową elewację oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Do budynku dobudowana zostanie klatka schodowa. Unijne dofinansowanie do tych prac wyniesie 560 tysięcy złotych. Koszt termomodernizacji, która zakończy się latem przyszłego roku, to 2,9 miliona złotych.

13.10.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |