Pokonali lidera

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów pokonali we własnej hali dotychczasowego lidera I ligi – SRS Czuwaj Przemyśl 34:31. Tarnowianie zajmują w ligowej tabeli piąte miejsce z 12 punktami zdobytym w sześciu spotkaniach. W następnej kolejce zespół z Tarnowa zagra na wyjeździe z MKS Wieluń.

Po bardzo dobrym meczu szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów pokonali na własnym parkiecie lidera tabeli I ligi – Czuwaj Przemyśl 34:31.

Tarnowianie dobrze rozpoczęli mecz i po 10 minutach gry prowadzili 7:3. W miarę upływu czasu przewaga gospodarzy rosła i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 18:10.

Po przerwie gospodarze powiększyli przewagę do 10 bramek, doprowadzając do stanu 22:12. W tym momencie obudzili się goście. Rozpoczęli odrabianie strat, doprowadzając do wyniku 33:30. Ostatnią bramkę dla tarnowian zdobył Mogielnicki, goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i w ten sposób gospodarze odnotowali kolejne ligowe zwycięstwo.

Zespół z Tarnowa w sześciu spotkaniach odniósł cztery zwycięstwa i z 12 punktami zajmuje w tabeli I ligi piątą lokatę. W następnej kolejce SPR PWSZ zagrana wyjeździe z MKS Wieluń

SPR PWSZ Tarnów – SRS Czuwaj Przemyśl 34:31 (18:10)

Bramki dla SPR: Kubisztal 7, Ł. Nowak 5, Drobiecki 5, Mogielnicki 5, Jewuła 4, Misiewicz 2, Wajda 2, Sanek 2, Kowalik 1, Dutka 1