Młodzież nie zatrzymała Soły

Piłkarze Unii Tarnów przegrali mecz ligowy w Oświęcimiu z Sołą 0:3. Tarnowianie po rozegraniu 12 spotkań mają dziewięć punktów i zajmują w tabeli III ligi 12 miejsce. W następnej kolejce Unia zagra u siebie z Wiślanami Jaśkowice.

Piłkarzu Unii Tarnów w 12 kolejce rozgrywek III ligi ulegli w Oświęcimiu drużynie Soły 0:3. Tarnowianie zagrali bez czterech podstawowych piłkarzy. Zabrakło Artura Hebdy, Dawida Sojdy, Roberta Witka i Krzysztofa Wrzoska. Młodzi zastępcy nie byli w stanie zastopować lidera tabeli.

Gospodarze już w 5 minucie mogli objąć prowadzenie, tarnowian uratował jednak przed utratą gola Bartłomiej Banek. I on jednak nie był w stanie pomóc w 13 minucie, gdy celnym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Hałgas. W pierwszej połowie piłkarze Unii głównie się bronili, rzadko przekraczając linię środkową boiska. Na szczęście gospodarze nie potrafili swojej przewagi przełożyć na kolejne bramki.

W drugiej połowie tarnowianie zagrali odważniej. Najlepszą okazję do zdobycia wyrównania miał w 77 minucie Artur Biały, któremu po dośrodkowaniu Zawrzykraja zabrakło kilku centymetrów, by wepchnąć piłkę do siatki.

Końcówka spotkania należała ponownie do gospodarzy. W 86 minucie głową drugiego gola zdobył Czapla, a dwie minuty później wynik meczu ustalił z rzutu karnego Dynarek.

Drużyna z Tarnowa po 12 kolejkach spotkań zajmuje w tabeli III ligi 12 miejsce z dziewięcioma punktami. Za tydzień Unia zagra u siebie z zespołem Wiślanie Jaśkowice.

Soła Oświęcim – Unia Tarnów 3:0 (1:0)

Bramki: Hałgas (13 min.), Czapla (86 min.), Dynarek (88 min. karny)

Żółte kartki: Wadas, Dynarek, Snadny - Więcek, Tyl, Bartkowski

Unia: Banek - Więcek, Węgrzyn, Tyl, Tyrka (80 min. Nytko), Biały, Łazarz (80 min.  Jamróg), Bartkowski, Orlik (86 min. Ściślak), Wierzchowiec (65 min. Zawrzykraj), Lubera (74 min. Bachara)

Sędziował: A. Szelc (Krosno), widzów: 200