Szczecin zdobyty

W meczu „o sześć punktów”piłkarze Brukj-Betu Termaliki Nieciecza wygrali w Szczecinie z Pogonią 3:2, mimo, że przez długi czas przegrywali 1:2. Po 13 kolejkach spotkań niecieczanie zajmują w tabeli LOTTO Ekstraklasy 13miejsce z 12 punktami. W następnym meczu Bruk-Bet zagra na wyjeździe z Cracovią.

Bardzo ważny dla układu dolnej części tabeli wygrali w Szczecinie piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Goście szybko objęli prowadzenie. Już w 3 minucie na bramkę Pogoni uderzył Gergel, bramkarz odbił piłkę w bok, a do siatki skierował ją Piątek. Kilka minut później powinno być 0:2. Mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy z 15 metrów strzelał Śpiączka, ale posłał piłkę obok słupka.

W 30 minucie ręką, po rzucie rożnym dla Pogoni, zagrał Maksimenko. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, a z 11 metrów celnie uderzył Frąszczak.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy padł kolejny gol dla gospodarzy. Tym razem na bramkę gości strzelał Murawski, piłka wypadła z rąk Muchy, a dobitka Frąszczaka była celna.

Im bliżej było końca spotkania tym więcej inicjatywy przejawiali goście. W 82 minucie zrehabilitował się Maksimenko. Po rzucie rożnym w polu karnym gospodarzy zrobiło się spore zamieszanie, piłka ostatecznie trafia do Maksimenki, który trafił do siatki.

Ostatni gola padł tuż przed końcem spotkania. Efektownym, a przede wszystkim skutecznym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Guba, piłka przeleciała nad interweniującym bramkarzem i wpadła do siatki.

W doliczonym czasie gry ostatnią szansę na remis mieli jeszcze gospodarze. Z kilku metrów uderzał Dwali, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Po tej wygranej zespół z Niecieczy zajmuje w tabeli 13 lokatę z 12 punktami zdobytymi w 13 spotkaniach. 28 października Bruk-Bet zagra w Krakowie z Cracovią.

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:3 (1:1)

Bramki: Frączczak 2 (30 min. karny), (46 min.) - Piątek (3 min.), Maksimenko (82 min.), Guba (90 min.)

Żółte kartki: Piotrowski, Drygas, DwaliMucha, Maksimenko, Pawłowski

Bruk-Bet: Mucha - Szeliga, Maksimenko, Kupczak, Mikovič, Gergel (70 min. Miśak), Piątek, Jovanović, Mrozik (65 min. Stefanik), Pawłowski (78 min. Guba), Śpiączka

Sędziował: P. Raczkowski (Warszawa), widzów: 3 176