Inauguracja Tarnowskiej Ligi Futsalu

Zainaugurowano kolejny sezon rozgrywek ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu. W pierwszej kolejce rozegrano cztery spotkania, a kolejne mecze odbędą się 30 października. Po pierwszych pojedynkach prowadzi ekipa Lumaro Elbud, która zwyciężyła Control Process Luxtorpeda 12:0.

Po 12 latach gry w futsal w hali „Jaskółka" Tarnowska Liga Futsalu musiała przenieść swoje rozgrywki... poza Tarnów.w pierwszej kolejce bieżącego sezonu rozegrano cztery spotkania. Jedynie (B)oca Czemarol/Mado i Pchelkowsky Tar-Sped rozpoczną swoje zmagania później. Rozgrywki zainugurowały zespoły Topicaru Auto Części i Białej Gwiazdy. W pierwszej połowie nie było goli, a gra była bardzo wyrównana. Dopiero po przerwie „worek z bramkami" się rozwiązał, a pierwszym strzelcem w sezonie 2017/2018 został Wojciech Mącior. Po ciekawym pojedynku górą był bardziej doświadczony i ograny zespół Topicaru, ale wynik 5:3 pokazuje, że łatwo punktów nie zdobyli.

Nieco lżej miała Sportmossimo.pl Grabówka, która szybko wyszła na prowadzenie w pojedynku z Gryfem Borzęcin i nie oddała go do końca meczu, wygrywając 5:2.

W takich samych rozmiarach Westovia Okna Pawłowski pokonała Grupę Azoty PROREM. W pewnym momencie było już 5:0 po golach Szymona Kuczka, Rafała Zegara, Dawida Szczerby, Tomasza Nytko i Arkadiusza Szczerby. Dopiero w końcówce ich rywale cieszyli się ze zdobyczy bramkowych, a na listę strzelców wpisał się Piotr Łazarz i Piotr Gałuszka.

Najwięcej goli padło na koniec kolejki, a Control Process Luxtorpeda musiała uznać wyższość broniącego tytułu mistrzowskiego, Lumaro Elbud. Tuzin goli w tym dość jednostronnym widowisku było dziełem: Marcina Barwacza, Adriana Czyża, Konrada Barwacza, Bartłomieja Krużela i Adriana Ślęzaka.

Kolejne mecze w lidze futsalu rozegrane zostaną 30 października.