Dom w stylu rustykalnym

 Jeżeli czyimś marzeniem jest stylowy domek w środku lasu, to najwyższa pora taki właśnie domek zbudować lub kupić. Wszystko zależy od zasobów portfela. Wciąż jeszcze można w miarę tanio kupić staropolskie drewniane domki, położone w malutkich wsiach. Wymagają one jednak remontu i wtedy najlepiej o pomoc poprosić specjalistę.

 

To, czy bardziej opłaca się remont kupionego domu czy wybudowanie go od podstaw zależy od tego, w jakim stanie jest budynek.Staropolskie, drewniane domki, które wciąż jeszcze kupić można w wielu wsiach, mają sporo uroku, ale kryją też wiele niespodzianek. Są małe, posiadają przechodnie pokoje i najczęściej brakuje w nich łazienki. Przede wszystkim jednak wymagają remontu i wtedy warto sprowadzić specjalistę, który określi, czy remont w ogóle jest opłacalny. Trzeba brać pod uwagę, że takie domki wymagają często ocieplenia oraz podłączenia mediów, co także trzeba doliczyć do kosztów.

Przede wszystkim drewno
Wbrew pozorom w takich domkach nie ma drewnianych ścian, ponieważ zwykle są one gipsowane i pomalowane czymś, co miało imitować gładź. Jeśli więc wewnątrz ma być drewno, trzeba będzie dopiero wyłożyć nim wnętrza. Warto postarać się o to, aby drewno wyglądało na stare, miało nierówności, sęki itp. Będzie wtedy wyglądać naturalnie i da lepszy efekt. Bardzo atrakcyjnie w takim wnętrzu prezentują się belki stropowe, drewniane podłogi, wszelkiego rodzaju figurki i dodatki z drewna. Dom nabierze wówczas babcinego, przytulnego charakteru.

Meble po dziadkach
W wielu domach są jeszcze stare meble po dziadkach. Takie meble doskonale pasują do rustykalnego wnętrza. Nawet, jeśli nie prezentują się zbyt efektownie,zawsze można je odnowić, naprawić lub pomalować. Warto oddać je do ługowania, aby starto z nich zewnętrzną warstwę lakieru. Dzięki temu zabiegowi zyskają surowy wygląd, a styl rustykalny, to przede wszystkim prostota. Można, jako dodatek, kupić sprzęty wykonane z gałęzi. Doskonale będą pasować do reszty wystroju.

Piecyk węglowy
Jeśli ktoś oczekuje idealnego klimatu babcinego domku, to powinien zainwestować w kuchnię węglową. Należy przy tym dopilnować, by www.saga.info.pl/zawory-elektromagnetyczne-elektrozawory/ każdy elektrozawór był nowy i sprawdzony. Według ekspertów, kuchnia węglowa  doskonale nadaje się do smażenia, gotowania i pieczenia. Taki piecyk wyposażony jest też w blachę do pieczenia – taką, na jakiej nasze babcie smażyły kiedyś placki. Posiada także piekarnik, dźwignię obiegu spalin oraz ruszt stały. Kuchnia węglowa, mimo staroświeckiego wyglądu, nie odbiega funkcjonalnością od nowoczesnych kuchenek.
Warto również pomyśleć o kominku, który nie tylko będzie doskonale komponować się w rustykalnym wnętrzu, ale także doda ciepła i przytulnej atmosfery. Wbrew pozorom kominek generuje dużo ciepła, więc można nim ogrzewać cały dom.Wygląda przy tym nader atrakcyjnie.

 

27.10.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |