Wisła lepsza od Unii

Piłkarze Unii Tarnów przegrali w Sandomierzu z Wisłą 0:1. Tarnowianie spadli w tabeli III ligi na 16 miejsce z dorobkiem 12 punktów zdobytych w 14 spotkaniach. W następnej kolejce Unia podejmować będzie Chełmiankę Chełm.

Kolejnej porażki w rozgrywkach III ligi doznali piłkarze Unii Tarnów. Tym razem tarnowianie przegrali w meczu 14 kolejki w Sandomierzu z Wisłą 0:1.

Zespół z Tarnowa najlepszą okazję do objęcia prowadzenia miał już w 5 minucie, gdy sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Dawid Sojda. Gospodarze odpowiedzieli akcjami, po których piłka uderzyła raz w słupek, a raz w poprzeczkę bramki Unii.

Jedyny gola padł kilka minut przed przerwą, gdy po rzucie rożnym i wybiciu piłki przez obrońców, trafiła ona do Patryka Wilka, a ten efektownym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie.

Po przerwie tarnowianie starali się doprowadzić do wyrównania, ale gospodarze mądrze i skutecznie bronili wyniku, dzięki czemu punkty pozostały w Sandomierzu.

Unia ma 14 rozegranych spotkaniach 12 punktów i zajmuje w ligowej tabeli 16 miejsce. W następnej kolejce, 4 listopada, tarnowianie zagrają u siebie z Chełmianką Chełm, która plasuje się w lidze na siódmej pozycji.

Wisła Sandomierz – Unia Tarnów 1:0 (1:0)

Bramka: Wilk (42 min.)

Żółte kartki: Wilk, Ziółek, Mokrzycki, Piątkowski - Więcek, Tyrka

Unia: Banek - Wierzchowiec, Więcek, Witek (83 min. Bachara), Węgrzyn (69 Tyrka), Łazarz (57 min. Jamróg), Tyl (57 min. Ściślak), Wrzosek (73 min. Zawrzykraj), Lubera, Sojda, Biały

Sędziował: P. Kozłowski (Zamość), widzów: 400