Zlot w Łowczówku

 Powiatowe obchody Święta Narodowego Odzyskania Niepodległości odbędą się w powiecie tarnowskim tradycyjnie na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku. Uroczystości odbędą się 5 listopada, a rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą świętą.

 

Na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku w dniu 5 listopada odbędą się uroczystości XIX Zlotu Niepodległościowego. Są one zarazem powiatowymi obchodami Święta Narodowego Odzyskania Niepodległości.

Obchody rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz poległych i zmarłych legionistów. Ceremonia oficjalna zaplanowana jest na godzinę 13.15. Złoża się na nią: hymn państwowy, oficjalne wystąpienia, Apel Pamięci, salwa honorowa oraz złożenie wieńców i wiązanek przy kaplicy cmentarnej

Po zakończeniu uroczystości tradycyjnie przewidziane jest wspólne śpiewanie pieśni legionowych i patriotycznych przy ognisku, w pobliżu cmentarza.

Partnerem Zlotu są Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A., które na tą okazję przygotują okolicznościową prezentację produkowanego sprzętu.

Do uczestnictwa w obchodach XIX Zlotu Niepodległościowego na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku zapraszają: Roman Łucarz, Starosta Powiatu Tarnowskiego, Adam Drogoś, Burmistrz Miasta i Gminy Tuchów oraz Józef Knapik, Wójt Gminy Pleśna.

02.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |