Dawne zawody w tarnowskim muzeum

 Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na kolejną wystawę z cyklu Kolekcjonerzy w Muzeum. Wernisaż odbędzie się 6 listopada o godzinie 18.00 w siedzibie muzeum w Rynku 3. Wystawa „Dawne zawody z kolekcji Wilfried’a De Meyer’a” prezentowana będzie do 10 grudnia.

Wystawa „Dawne zawody z kolekcji Wilfried’a De Meyer’a” prezentuje różne zawody wykonywane przez ludzi, w większości zawody ginące, ale również  te dawne, a także obecne.
Uwagę zwracają plastyczne figurki, które przyciągają swoją kolorystyką i różnorodnością. Wśród nich można odnaleźć: szewca, krawcową, zegarmistrza czy piekarza. W skład zbioru, oprócz ceramicznych i drewnianych figurek, wchodzą również  plakiety, kafle, różnego rodzaju płaskorzeźby, talerze i obrazy.
Na wernisaż wystawy tarnowskie muzeum zaprasza 6 listopada o godzinie 18.00 do swojej siedziby w Rynku 3.

Wystawa ma charakter edukacyjny i jest adresowana szczególnie do młodzieży, uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Do obejrzenia swojej kolekcji zachęca także jej autor: - Każdy znajdzie coś na tej wystawie. Dzieciom można pokazać jak dawniej było i teraz jest.
Kuratorką wystawy jest Manuela Stadnicka-Hoffman. Prace będzie można oglądać do 10 grudnia. Organizatorzy zapraszają dzieci także na lekcje muzealne towarzyszące wystawie.

04.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |